1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Minik Azra İçin Seferber Oldular

Minik Azra İçin Seferber Oldular

Minik Azra İçin Seferber Oldular
A+A-

Van'da 3,5 aylıkken karaciğer hastalığına yakalanan minik Azra için Van İl Sağlık Müdürlüğü ve UMKE ekipleri seferber oldu.


Şamranaltı Mahallesi’nde ikamet eden Şipal ailesi, 18 aylık kızları Azra’nın karaciğer hastalığına yakalandığını ve doktorların hastalığın nedenini bulamadığını belirterek yetkililerden yardım istemişti.Yapılan bu destek çağrısı üzerine İl Sağlık Müdürlüğü ve UMKE ekipleri, 18 aylık Azra için seferber oldu. Şipal ailesini ziyaret eden ekipler, minik Azra’nın muayenesini yaptıktan sonra daha önce hastanelerde verilen raporları inceledi.Ulusal Medikal Kurtarma Ekibinden Dr. Ergün Yanmaz, karaciğer hastalığına yakalanan Azra için gereğinin yapılması noktasında rapor hazırlanarak Sağlık Bakanlığına gönderileceğini belirtti. İl Sağlık Müdürlüğü2nün talimatı üzerine gereken incelemeleri yaptıktan sonra minik Azra’yı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’ne (YYÜ) Dursun Odabaşı Tıp Merkezi’ne sevk edeceklerini ifade eden Yanmaz ,”Azra bebeğin fizik tedavisini yaptık. Öyküsünü değerlendirdik. Aşılarını ailesi, aşı takvimine göre düzenli takip ediyor. Hiçbir ilaç tedavisi almıyor. Fizik muayenesi tamamlandı. Onun dışında herhangi bir rahatsızlığı yok şuan. Bütün tahlilleri normal sınırlar içerisinde. Hastaya gereken incelemeler başlatılacaktır” dedi.


Öte yandan 6 ay boyunca kızı Azra’yı sürekli olarak hastaneden hastaneye götürdüğünü belirten baba Fevzi Şipal ise, “En son bizi Yüzüncü Yıl Üniversitesi’ne yönlendirdiler. Biz de oraya gittik. Karaciğerinin hasta olduğunu söyledi bize. Gerekli bütün tetkikler yapıldı. Ankara’ya götürüldü. Ankara’da da bütün tetkikler yapıldı. Yalnız oradaki doktor ile buradaki doktor gereken neyse yapıldı, biz bir şey bulamadık, dediler. Öyle yani şimdi yetkililere sesleniyorum, Sağlık Bakanına sesleniyorum. Allah rızası için bize yardım edin. Yani bu çocuğun böyle kalması vicdan azabıdır. Allah razı olsun sağlık ekipleri ellerinden ne geliyorsa yapsalar yeterlidir. Allah onlardan razı olsun. Yeter ki, bu çocuk böyle kalmasın” ifadelerini kullandı.


Daha sonra Azra bebek Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi’ne ambulansla götürülerek tedavi altına alındı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT