1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. MİNİBÜSÇÜLER İSYANDA!

MİNİBÜSÇÜLER İSYANDA!

MİNİBÜSÇÜLER İSYANDA!
A+A-

Van’da, S.S 64 Nolu Minibüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı İdris Takva, yıllardır süren ulaşım sıkıntılarının çözülmesini ve D4 Yetki belgelerinin kendilerine verilmesini istedi.


Memur-Sen TOKİ minibüs durağında yaptığı basın açıklamasında, kooperatif olarak yaşanan sıkıntıların artık hat safhaya geldiğini belirten Takva, bu sıkıntılarının artık bir son bulması gerektiğini söyledi. Kavurma köyünde yaklaşık bin dönümlük merayı köyün ulaşımının sağlanması için verdiklerini ancak buna rağmen ulaşımda sıkıntı yaşadıklarını vurgulayan Takva, “2008 den şimdiye kadar S.S. 64 Nolu Kooperatif hiçbir şekilde komisyondan geçirilmiyor ve bana 2014 seçimlerinden sonra yapılacağı söyleniliyor. Ben yetkililerin bu konuda bize yardımcı olmalarını ve hakkımız olan D4 Yetki belgelerinin seçimlerden önce verilmesini istiyorum” dedi.


Kooperatife bağlı 27 minibüsün hizmet verdiğini dile getiren Takva, “Memur-Sen TOKİ mücavir alanı içinde diyerek sıkıntı çıkarıyorlar. Eğer Kevenli bir köy ise bende bir köyüm. Sıhke, Kalecik köy ise bende köyüm. Kevenli, Kalecik TOKİ neden senin mücavir alanın olmuyor da Memur-Sen senin mücavir alanın oluyor. 100 yıllık bu köy nasıl olurda senin mücavir alanın oluyor. Valimizden ve yetkililerimizden bu sıkıntımızı ivedilikle çözmelerini ve Kalecik, Kevenli, Sıhke, Bardakçı ve Yedikilise’ye verilen hakların bize de verilmesini istiyorum” şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT