1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mimar Sinan Üniversitesi'nde 'odtü' Gerginliği

Mimar Sinan Üniversitesi'nde 'odtü' Gerginliği

Mimar Sinan Üniversitesinde odtü Gerginliği
A+A-

Mimar Sinan Üniversitesi'nde, ODTÜ'deki öğrencilere destek için yapılan eylemde gerginlik yaşandı. Üniversiteye girmek isteyen öğrenciler ile güvenlikçiler birbirine girdi. Kabataş iskelesinde topl

Mimar Sinan Üniversitesi'nde, ODTÜ'deki öğrencilere destek için yapılan eylemde gerginlik yaşandı. Üniversiteye girmek isteyen öğrenciler ile güvenlikçiler birbirine girdi.
Kabataş iskelesinde toplanan bir grup öğrenci, ODTÜ'lü öğrencilere destek vermek için Mimar Sinan Üniversitesi Rektörlüğü'ne yürüdü. Sloganlar atan öğrenciler okul bahçesine girmek isterken, güvenlikçi engeliyle karşılaştı. Demir kapıyı sürgüleyerek kapatan güvenlikçiler, öğrencileri tek tek kimlik sorarak içeri aldı. Bu sırada öğrencilerle güvenlikçiler arasında gerginlik yaşanırken, ellerindeki pankart ve afişleri güvenlikçilere atan öğrenciler, hep birlikte demir kapılara yüklendi. Kalabalık öğrenci grubuna güvenlikçiler de karşı koyamayınca, yaşanan arbede sonrası kapıyı açan öğrenciler rektörlük binasına giderek, basın açıklaması yaptı. Basın mensupları ise, rektörlüğe alınmadı.
(EY-ÖFA-SO-Y)

25.12.2012 15:49:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT