1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Milyonlarca Emekli Bu Haberi Bekliyor! (SGK ve Bağ-Kur)

Milyonlarca Emekli Bu Haberi Bekliyor! (SGK ve Bağ-Kur)

Milyonlarca Emekli Bu Haberi Bekliyor! (SGK ve Bağ-Kur)
A+A-

Türkiye'de yaklaşık 9 milyona yakın Bağ-Kur ve SSK emeklilerinin yeni yılda (2015) maaşlarına yapılacak zammın yüzdesi belli oldu. İşte emeklilerin maaşına eklenecek olan o zaman oranı ve detayları..

Türkiye'de yaklaşık 9 milyona yakın Bağ-Kur ve SSK emeklilerinin yeni yılda (2015) maaşlarına yapılacak zammın yüzdesi belli oldu. İşte emeklilerin maaşına eklenecek olan o zaman oranı ve  detayları..

SSK ve Bağ-Kur emeklileri, her yılın Ocak ve Temmuz aylarında bir önceki 6 aylık dönemde gerçekleşen enflasyon oranında zam alıyor. Aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla sayıları yaklaşık 9 milyonu bulan SSK ve Bağ-kur emeklisinin maaşlarına 2015 yılı başında alacakları zam oranı belli oldu.


Enflasyon rakamları, Temmuz’da yüzde 0,45, Ağustos’ta 0,09, Eylül’de yüzde 0,14, Ekim’de yüzde 1,90, Kasım’da ise yüzde 0,18 artmış ve 5 ayın toplamında yüzde 2,76’ya ulaşmıştı. Aralık ayı enflasyonun yüzde 0,44 düşmesiyle SSK ve Bağ-kur emeklisinin maaşlarına 2015 yılı başında alacakları zam oranı yüzde 2,32 oldu.

A+A-

HABERE YORUM KAT