1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Milyoner İşAdamından Köylülerine Devasal Villa Jesti..

Milyoner İşAdamından Köylülerine Devasal Villa Jesti..

Milyoner İşAdamından Köylülerine Devasal Villa Jesti..
A+A-

Çinli milyoner Xiong Shuihua köyünü ve köylülerini unutmadı. Çinli iş adamı milyonlar kazanınca köyünde bulunan herkese villa yaptı...

Çinli milyoner Xiong Shuihua kimsenin yapmadığı bişeyi yaptı ve köyünde bulunan herkese villa yaptırdı. Dünyadaki tüm milyonerlere örnek olacak bir davranışta bulunan Xiong Shuihua'ya köy halkı hayran kaldı. Aslen Xiongkeng köyünde doğan iş adamı Shuihua köylülerle servetini paylaşarak hepsine lüks ve modern villalar yaptırdı. 

'Köklerimi unutamadım'

Telegraph’ın haberine göre, “ne yapacağını bilmediğinden fazla parası olduğu” için köylülere ev yaptıran iş adamı, bu projesi için milyonlarca dolar harcadı. 54 yaşındaki Shuihua, “Nasıl harcayacağımı bilmediğimden fazla para kazandım ve köklerimi unutmadım. Her zaman borçlarımı öderim ve gençlik yıllarımda bana yardımcı olan insanlar ve aileme borcumu ödediğime emin olmak istedim” sözleriyle kararının gerekçesini açıkladı.

xiong-shuihua.jpg

90 ailenin yaşadığı köyde 72 aile yeni dairelere taşınırken, 18 aileye lüks, müstakil villalar hediye edildi. Shuihua, yaşı ilerlemiş ve gelir durumu kötü kişilere bedava yemek verileceğini de sözlerine ekledi.

A+A-

HABERE YORUM KAT