1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Milli Yas Devlet Tiyatrolarının Perdelerini Kapattı

Milli Yas Devlet Tiyatrolarının Perdelerini Kapattı

Milli Yas Devlet Tiyatrolarının Perdelerini Kapattı
A+A-

Önceki gün Pakistan’da bir okula düzenlenen dehşet saldırıda ölen 145 kişi nedeniyle Türkiye’de yas ilan edildi. Yas sebebiyle Devlet Tiyatroları bugün sahnelenmesi planlanan oyunları iptal ettiğini duyurdu..

Tüekiye Pakistan'daki kanlı okul baskınında hayatını kaybeden 145 çocuk için yasta! Önceki gün Pakistan’da bir okula düzenlenen dehşet saldırıda ölen 145 kişi nedeniyle Türkiye’de yas ilan edildi. Yas sebebiyle Devlet Tiyatroları bugün sahnelenmesi planlanan oyunları iptal ettiğini duyurdu.. 

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklama şu şekilde;

"Pakistan’da bir okula düzenlenen silahlı saldırı sonucunda masum 145 öğrenci ile öğretmenin öldürülmesi ülkemizi derinden üzmüştür.

Dost ve kardeş ülke Pakistan’da yaşanılan bu menfur saldırı neticesinde, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Tiyatroları olarak, Sayın Başbakanımızın ülkemizde ilan ettiği milli yas dolayısıyla sanatsal faaliyetlerimize bir günlüğüne ara verilmiştir."

Taliban, dün Pakistan’ın Peşaver kentinde daha çok asker çocuklarının gittiği bir okulda kıyım yaptı. Çoğu öğrenci olmak üzere 145 kişiyi öldürdü, kadın öğretmenleri öğrencilerin gözleri önünde yaktı. 

A+A-

HABERE YORUM KAT