1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Milli Eğitim'den Zayıfı Olan Öğrencilere Şiddet Uygulamayın Çağrısı Bursa

Milli Eğitim'den Zayıfı Olan Öğrencilere Şiddet Uygulamayın Çağrısı Bursa

Milli Eğitimden Zayıfı Olan Öğrencilere Şiddet Uygulamayın Çağrısı  Bursa
A+A-

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, karnesinde zayıf notu olan öğrencilere şiddet uygulanmamasını istedi. Bursa'da okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisedeki yaklaşık 16 milyon öğrencinin y

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, karnesinde zayıf notu olan öğrencilere şiddet uygulanmamasını istedi.
Bursa'da okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisedeki yaklaşık 16 milyon öğrencinin yarın karne alacağını hatırlatan Gülsar, "Karneden herkesin bir ders çıkarması lazım. Öğretmen, veli ve öğrenci üçlüsü dahilinde herkes bu karneyi kendine göre değerlendirecek. Veli eline karneyi aldığı zaman, 'benim karnem nedir?' diyecek. Veli, 'nasıl çocuğuma yardımcı olabilirim?', öğretmense 'daha fazla çocukla nasıl ilgilenebilirim' diye düşünmelidir. Şiddet kullanılmaması lazım. Şiddet şiddeti getirir. Çocuklarla ne kadar yakından ilgilenirseniz onları olduğu gibi kabul ederseniz başarıyı yakalarsınız. Çocuklarımız bizim çocuklarımız. Bizzat ilgilenelim, onunla paylaşalım, onu dinleyelim. Dinledikten sonra herşeyi çözeceğimize inanıyorum bu yarı dönem dünyanın sonu değil" dedi.
Notları düşük veya zayıf olan öğrencilere de seslenen Gülsar, "Karnede zayıf olması, başarısız olduğunuz anlamına gelmiyor. Bu gayet normaldir. Her insanın yaşamında inişler çıkışlar olur. Ama bizim için durum tespiti yapmak önemli. Şimdi siz bu karneyi alarak annenizle-babanızla benim eksiklerim nedir, hangi derslerime daha çok çalışmam gerekir diye durum tespiti yapacaksınız. Bu yarı yıl değerlendirmesidir, dünyanın sonu değil" diye konuştu.
(MŞ)

24.01.2013 13:03:12 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT