1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Milli Eğitim Müdürü Özkan'dan Samsat'a Ziyaret

Milli Eğitim Müdürü Özkan'dan Samsat'a Ziyaret

Milli Eğitim Müdürü Özkandan Samsata Ziyaret
A+A-

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Samsat ilçesini ziyaret ederek, okullarda incelemelerde bulundu. İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Teftiş Kurulu Başkanı İbrahim Halil Fırat ve Samsat

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Samsat ilçesini ziyaret ederek, okullarda incelemelerde bulundu.
İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Teftiş Kurulu Başkanı İbrahim Halil Fırat ve Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mazhar Aktaş, Samsat Kaymakamı İsmail Sündük'ü makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler. Daha sonra İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi'ni ziyaret eden Özkan ve beraberindekiler, idareci ve öğretmenlerle yapılan toplantıda istişarelerde bulundular. Burada bir açıklama yapan Özkan, Türkiye'deki imam hatip okulları modelinin birçok dünya ülkesine örnek teşkil ettiğini belirterek, meslek liselerinin önemine işaret etti. Samsat ilçesini ziyaret etme amacının göreve yakın tarihte başlayan Kaymakam İsmail Sündük'e hayırlı olsun dileğinde bulunmak ve okulları ziyaret ederek, sorunları yerinde görmek olduğunu belirten Özkan, "Geçmiş yıllarda imam hatip okullarında çok güzel eğitimler verildi. Yeniden bu okulların açılmış olması eğitimimiz adına sevindiricidir. Hiçbir meslek lisesi veya diğer okullarımızı birbirinden ayırmamız söz konusu değildir. Amacımız, bütün okullarımızda ahlaken ve zihnen iyi gelişmiş öğrenciler yetiştirmektir. Samsat ilçemizde de çok kısa bir sürede imam hatip okullarımız kabul gördü ve vatandaşlarımız rağbet gösterdiler. Hep beraber azimle çalışarak Samsat ilçesini eğitimde birinci sıraya getirmenin gayreti içerisinde olmalıyız" dedi.
Kaymakam Sündük ise, Samsat ilçesine yeni bir lise binası kazandırmak için çalışmaların sürdürüldüğünü ve eğitim adına yapılması gerekli her türlü çalışmada özveri ile çalışacaklarını belirterek, Milli Eğitim Müdürü Özkan ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.
(FÇ-Y)

19.01.2013 17:15:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT