1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Milli Eğitim Bakanının Gidişine Halay Çekip, Kurban Kestiler

Milli Eğitim Bakanının Gidişine Halay Çekip, Kurban Kestiler

Milli Eğitim Bakanının Gidişine Halay Çekip, Kurban Kestiler
A+A-

Bursalı öğretmenler, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in görevden alınmasını kurban kesip halay çekerek kutladılar. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in yerine Prof Dr. Nabi Avcı'nın görevlendirmesini

Bursalı öğretmenler, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in görevden alınmasını kurban kesip halay çekerek kutladılar.
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in yerine Prof Dr. Nabi Avcı'nın görevlendirmesinin ardından Kamu Sen'e bağlı Türk Eğitim Sen üyesi bir grup öğretmen, Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü önünde kurban kesti.
Öğretmenler adına konuşan Türk Eğitim Sen Başkanı Selçuk Türkoğlu, "Türk Milli Eğitimi Ömer Dinçer'den kurtulmuştur bu nedenle bu gün anlamlı bir gündür" dedi. Selçuk Türkoğlu, "Öğretmenleri güvercine benzeten Bakan Dinçer'in ömrü bir güvercin kadar bile olmadı. Ömer Dinçer, gelecek seçimlerde riskli görüldüğü için görevden alındı" dedi.
Eğitimcilerin çektiği sıkıntılar için bir kurban değil binlerce kurban kesilmesi gerektiğini belirten Türkoğlu, "Biz kamuoyunun sıkıntılarımızın boyutunu anlayabilmeleri ve adağımızın yerine gelmesi için ihtiyaç sahibi eş dosta dağıtmak üzere Allah rızası için kurbanımızı kesiyoruz" diye konuştu.
(AF-İHS-Y)

25.01.2013 14:54:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT