1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Milletvekili Yetiş'ten Girişimci Kadınlara Ziyaret

Milletvekili Yetiş'ten Girişimci Kadınlara Ziyaret

Milletvekili Yetişten Girişimci Kadınlara Ziyaret
A+A-

AK Parti Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş, Adıyaman Girişimci Kadınlar ve İstihdam Derneği'ni ziyaret etti. Adıyaman Girişimci Kadınlar ve İstihdam Derneği Başkanı Birsen Günay ve yönetim kurul

AK Parti Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş, Adıyaman Girişimci Kadınlar ve İstihdam Derneği'ni ziyaret etti.
Adıyaman Girişimci Kadınlar ve İstihdam Derneği Başkanı Birsen Günay ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Milletvekili Murtaza Yetiş, kadınlar ile bir süre sohbet etti. Girişimci kadınların istihdam sağlamalarının toplum açısından önemli olduğuna işaret eden Milletvekili Murtaza Yetiş,"Akademik anlamda çalışmalar yapılması kentimiz için çok faydalı olacaktır. Bu dernek Adıyaman için bir şanstır. Biz erkekler bu derneğin kıymetini bilmek durumundayız. Böyle bir birliktelikten dolayı tebrik ediyorum, Adıyaman adına teşekkür ediyorum. Bu tür derneklerin her zaman yanında olduğumu beyan etmek istiyorum" dedi.
Adıyaman Girişimci Kadınlar ve İstihdam Derneği Başkanı Birsen Günay ise konuşmasında, "Derneğimizin deneyimlerini harmanlayarak, ilimizde kadın sorunlarını sahiplenmeyi ve çözüm yolları bulmak için çalışmayı hedefledik. En sorunlarımızdan biri, kadının geleneksel konumundan ötürü geri kalmışlığıdır. Bu geri kalmışlık toplumun diğer bireylerini de kadınla birlikte aşağı çeken bir durumdur. Bununla baş etmenin yolunun kadınların her konuda eğitilmesi ve bilinçlenmesi ile mümkün olacağının farkındayız. Bir sonraki adım ise kadınların en çok da ekonomik olarak güçlenmesi ve karar mekanizmalarında yer alabilmesi ile sorunun çözümünü kolaylaştırdığını düşünmekteyiz. Biz yerelimizde kadınların güçlenmesi için başvurabileceğimiz, dayanışma içinde olabileceğimiz bütün kişi, kurum ve kuruluşlarla işbirliğine hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz" dedi.
(AHM-Y)

16.02.2013 15:21:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT