1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Milletvekili Yetiş: "güçlü Medya, Güçlü Demokrasiyle Vardır"

Milletvekili Yetiş: "güçlü Medya, Güçlü Demokrasiyle Vardır"

Milletvekili Yetiş: güçlü Medya, Güçlü Demokrasiyle Vardır
A+A-

AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. Murtaza Yetiş, gazetecilerin, toplumun önünden yürüyen ve geleceği gösteren rehberler olduğunu söyledi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayım

AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. Murtaza Yetiş, gazetecilerin, toplumun önünden yürüyen ve geleceği gösteren rehberler olduğunu söyledi.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. Murtaza Yetiş, "Toplumun sesi, gözü, kulağı, vicdanı olan gazeteciler, bir ülkenin demokratikleşmesinde, gelişmesinde, halkın bilinçlendirilmesinde büyük görevler üstlenmektedir. Demokrasinin gelişip güçlenmesinde vazgeçilmez bir yere sahip olan basın, çağdaş demokrasinin tüm kuralları ve kurumlarıyla işlerlik kazanmasına öncülük etmektedir. Dünyada her geçen gün müsamaha ve hoşgörünün zayıfladığı bir dönemde gazetecilere, medya çalışanlarına bu anlamda çok fazla sorumluluk düşmektedir. Gazetecilik gibi çok önemli bir mesleğin icra edilmesi sırasında, toplum katmanlarının birbirine yakınlaşmasına, yaşanabilir bir dünya, bir kent oluşumuna katkı sağlayacak objektif, tarafsız bir tavrın sergilenmesi, idealize edilen bir toplumun oluşumuna katkı sağlayacaktır. Bunun dışında güçlü ve profesyonel basının özellikle yerel damarları güçlü bir Türkiye'nin oluşumuna katkı sağlayacağı ve uluslararası ilişkilerde daha güçlü bir temsiliyet sağlayacağı da göz önünde bulundurulmalıdır. Basının hiçbir kısıtlama altında kalmadan, taraf olmaya zorlanmadan, devlet tarafından her tür ekonomik desteği alacak şekilde desteklenmesi güçlü bir demokrasi için oldukça önemlidir. Bu duygu ve düşüncelerle Basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum" dedi.
(AHM-OK-Y)

09.01.2013 16:55:52 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT