1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Milletvekili Yetiş, Filistin Heyetiyle Birlikte

Milletvekili Yetiş, Filistin Heyetiyle Birlikte

Milletvekili Yetiş, Filistin Heyetiyle Birlikte
A+A-

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere beraberindeki heyetle Türkiye'ye gelen Filistin eski Sağlık Bakanı Besim Naim, AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. Murtaza Yetiş ile birlikte çeşitli kurumları ziyaret

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere beraberindeki heyetle Türkiye'ye gelen Filistin eski Sağlık Bakanı Besim Naim, AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. Murtaza Yetiş ile birlikte çeşitli kurumları ziyaret etti.
Milletvekili Yetiş, Filistin'in haklı davasının dünyaya daha iyi anlatılması için bir dizi çalışma yapılacağını, kendilerinin de bu çalışmanın başarıya ulaşması için çaba içinde olacaklarını ifade etti. Yetiş, "Filistin heyeti Filistin'in haklı davasını daha iyi anlatabilmek için bir takım projelerle geldi. Özellikle siyasi ve sivil platformlarda Türkiye ile daha yakın işbirliği, bilgi ve deneyim paylaşımı yaparak; uluslararası alanda diplomatik ve stratejik bir dil geliştirme hedefindeler. Biz de bu anlamda deneyime sahip kurumlarımızla buluştuk. Sayın Naim'le Furkan Savaşı sırasında Yeryüzü Doktorları'nın oradaki faaliyetleri çerçevesinde beraber çalıştık. Bu anlamda da ayrı bir muhabbetimiz var. Hazırladıkları ve uluslararası arenada Filistin haklı davasına ayrı bir kulvarda önemli destekler sağlayacak olan bu projeleri destekliyoruz. İnanıyoruz ki, bu tarz çalışmalar bu mazlum millete dünyadan daha fazla desteğin gelmesini sağlayacaktır" dedi.
(AHM-SO-Y)

04.02.2013 15:37:38 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT