• BIST 82.363
  • Altın 147,140
  • Dolar 3,7764
  • Euro 4,0385
  • Van : -6 °C

Milletvekili Ünal'dan İnsan Hakları Günü Açıklaması

Milletvekili Ünaldan İnsan Hakları Günü Açıklaması
AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, 10 Aralık İnsan Hakları Günü olması nedeniyle bir mesaj yayınladı. Ünal, "Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin
AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, 10 Aralık İnsan Hakları Günü olması nedeniyle bir mesaj yayınladı. Ünal, "Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin kabul edilişinin 64. Yıldönümünü kutlamaktayız. İnsan haklarını ortak çağdaş temel ilkeler çerçevesinde evrensel düzeye taşıyan bu Beyanname, temel hak ve özgürlükler alanında küresel düzeyde referans belgesi niteliği taşımaktadır" dedi.
Milletvekili Ünal mesajında, "Tüm temel hak ve özgürlüklerin güvence altına alınmasına yönelik olarak yürütülen çalışmalar çerçevesinde ifade özgürlüğüne özel önem atfeden ülkemizde yürütülen istikrarlı ve kararlı politikalar, uluslararası düzeyde BM, bölgesel düzeyde ise Avrupa Konseyi nezdinde taraf olduğumuz uluslararası sözleşmeler çerçevesindeki yükümlülüklerimizin yerine getirilmesine ve denetim mekanizmalarıyla sürdürmekte olduğumuz verimli işbirliğine olumlu şekilde yansımaktadır. Temel hak ve özgürlüklere saygı ve demokratikleşme alanında örnek olarak gösterilen ülkemiz,bölgesindeki gelişmelerde etkin ve yapıcı rol oynamaktadır. AK Parti iktidarı insan hak ve özgürlüklerini bir davranış biçimi haline getirmek ve bu sayede insan hakları ihlallerini ortadan kaldırmak için en büyük yatırımı da demokrasiye yapmaktadır. Son 10 yılda gerçekleştirilen ve sessiz devrim olarak nitelenebilecek bu reform sürecinde anayasamızda önemli değişiklikler yapılmıştır. Anayasa değişiklikleri, yargı reformu stratejisi, insan hakları alanında bağımsız kurumsallaşma, din ve vicdan özgürlüğü, dinler ve kültürler arası diyalog, hoşgörü ve saygı ikliminin geliştirilmesi ve ayrımcılıkla mücadele konularına özel bir önem ve öncelik verilmiştir. 2012 yılı, insan haklarının kurumsallaşması yılı olmuştur. Ülkemizde son yıllarda gerçekleştirilen reformlar, insanımızın hak ve hürriyetlerinin gelişimi açısından çok önemli kazanımları ifade etmektedir. Nihai hedefimiz, temel hak ve hürriyetleri daha iyi koruyabilecek hak ve özgürlüklerin standartlarını mevcudun çok ötesine taşıyabilecek yeni bir anayasayı yapmaktır. "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" anlayışıyla kökleşen yönetim geleneğimizin, çağın en yüksek hukuk standartları ile günümüz Türkiye'sinde yeniden hayat bulması için çalışan hükümetimiz, sadece vatandaşlarımızın değil tüm dünya insanlarının haklarıyla ilgilenmektedir. Tüm bireylerin insan haklarının saygı göreceği, ezilmeden, dışlanmadan, ayrımcılığa uğramadan yaşadıkları ülke ve coğrafyalarda sadece insan olmalarından kaynaklanan temel haklarını eşit şekilde kullanabileceği bir dünya için çaba gösterme kararlılığıyla, halkımızın ve uluslararası toplumun İnsan Hakları Günü'nü en içten duygularımla kutluyorum" dedi.
(RCP-GKN-Y)

10.12.2012 13:55:29 TSI
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Wan Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 65 34 | Faks : 0850 302 65 34 |