1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Milletvekili Öznur Çalık, Yeni Hastanede İnceleme Yaptı

Milletvekili Öznur Çalık, Yeni Hastanede İnceleme Yaptı

Milletvekili Öznur Çalık, Yeni Hastanede İnceleme Yaptı
A+A-

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, şeker arazisinde TOKİ tarafından yapılan hastanede inceleme yaparak bilgi aldı. Yeni yapılan ve inşaatı büyük oranda tamamlanan 640 yataklı, 800 yatak kap

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, şeker arazisinde TOKİ tarafından yapılan hastanede inceleme yaparak bilgi aldı.
Yeni yapılan ve inşaatı büyük oranda tamamlanan 640 yataklı, 800 yatak kapasiteli yeni hastane ziyaretinde; AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Sağlık İl Müdürü Nail Umay, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener, Devlet Hastanesi Başhekimi Vahap Boztepe, AK Parti yönetim kurulu üyeleri, görevliler ve müteahhit firma yetkilileri bulundu.
Başhekim Vahap Boztepe yaptığı açıklamada, "TOKİ tarafından yapılan hastanemizi bugün ziyaret ediyoruz, hastanenin ne kadar güzel olduğunu görüyoruz. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Malatya'nın böyle bir hastaneye ihtiyacı vardı. Konforumuz eksikti. Yeni hastane ile bu problem çözülmüş olacak. Çünkü önceki hastanemizde mevcut sıkıntılarımızı vardı, odalarımızda koğuş sistemi vardı. Hastanelerimizde konfor eksikliği vardı. İnşallah bu hastanelerimizle daha güzel olacaktır" dedi.
Sağlık İl Müdürü Nail Umay ise, "Hastanemizin yatak sayısı artırılacak durumda. Kış şartlarının ağır geçmesi nedeniyle Nisan sonunda inşallah bitecektir. Yaz sonunda hastanemizi açıp hastalarımıza hizmet edeceğiz" diye konuştu.
Milletvekili Öznur Çalık da, "Hastanemizi ziyaret ettik, çok mutlu oldum. Bu hastanenin ilk projelendirildiğinde uçakta Başbakanımıza söylediğim anı hatırladım. Başbakanımızın Sağlık Bakanımıza söylediği anı hatırladım, Başbakanımızın bakanımıza verdiği talimatı hatırladım. Daha sonra milletvekillerimizle Sayın Başbakanımızı ziyaret edip, hastanemizin nasıl olduğunu görüştüğümüzü hatırladım" ifadelerini kullandı.
Hastanenin, bu yılın Nisan ayında tamamen teslim edileceği belirtildi.
(NA-SO-Y)

21.01.2013 13:02:36 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT