1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Milletvekili Öz'den "ödenek" Uyarısı

Milletvekili Öz'den "ödenek" Uyarısı

Milletvekili Özden ödenek Uyarısı
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili Sakine Öz, yılsonu bütçe hesaplarından Manisa İl Genel Meclisi bütçesine aktarılan yaklaşık 6 milyon TL konusunda açıklamalarda bulundu. Öz, Manisa'n

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili Sakine Öz, yılsonu bütçe hesaplarından Manisa İl Genel Meclisi bütçesine aktarılan yaklaşık 6 milyon TL konusunda açıklamalarda bulundu.
Öz, Manisa'nın temel sorunlarından olan eğitimde, özellikle yoksul mahallelerdeki okulların onarıma ihtiyaç duyması nedeniyle önceliğin bu okullara verilmesini, engellilerin eğitim ortamlarının daha sağlıklı ve düzenli hale kavuşturulmasını beklediklerini söyledi, ilin altyapı sorunlarının çözümesini istedi. Öz, açıklamasında şunlara değindi: "Aktarılan 6 milyon liralık gelirin 3 milyon liralık kısmının eğitime ayrılacağı ifade ediliyor. Bu bütçe geliri, doğru kalemlere, özellikle yoksul hemşerilerimizin yaşadığı semtlerdeki okulların onarımına harcanırsa, yerini bulacaktır. Aksi takdirde, belli yandaş harcamalara, AKP'nin siyasi rüşvet niteliğindeki şovunun finansmanı olarak kullanılacaksa, gelecek yerel seçimin propagandasına dönüştürülecekse, hak yerini bulmayacak, Manisa halkı bu yıl da çözüme muhtaç kalacaktır. Manisalı gençlerin eğitim ve iş sorunları ailelerini kara kara düşündürüyor, okulların fiziki şartları tüm taleplerimize rağmen istenen düzeye getirilemiyor. Bu paydan sonra okullarımızın gerçek ihtiyaçlarının acilen karşılanıp karşılanmadığını takip edeceğiz. İlginçtir, meslek okullarının bunca sorunu çözüm beklerken, temel ihtiyaçları gün geçtikçe artarken; Manisa'da teknik eleman ve ara eleman sorunu önemli boyutlardayken, eğitime ayrılacak payın önemli bir miktarının İmam Hatip Lisesi inşaatına harcanacağı basına özellikle bildirilmiş. Bu mesajla kimlere selam veriliyor? Kamusal kaynaklar, hangi amaçlar doğrultusunda kullanılıyor, bilmek istiyoruz. Manisa'nın daha fazla gelirle, daha çok hizmet üretmesi hepimizin arzusudur, ancak halkımızın vergileri, yine halkımızın temel ihtiyaçlarına öncelik verilerek, tarafsız, adil, eşit ve partizanlıktan uzak kaygılarla kullanılmalıdır. Eğitim harcamalarında bütçenin doğru yere, doğru zamanda aktarılması yönündeki ısrarlarımızı sürdüreceğiz."
(ES-ERG-Y)

15.01.2013 14:53:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT