1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Milletvekili Özcan Ulupınar'dan Basın Açıklaması Fikri Erdem Zonguldak
Milletvekili Özcan Ulupınardan Basın Açıklaması    Fikri Erdem    Zonguldak

Milletvekili Özcan Ulupınar'dan Basın Açıklaması Fikri Erdem Zonguldak

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Türkiye Taşkömürü Kurumu(TTK) Kozlu Müsessesi'nde yaşanan maden kazasında cenazesine ulaşılamayan 3 madenciyi arama çalışmalarının sürdürüldüğünü kaydet

A+A-
AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Türkiye Taşkömürü Kurumu(TTK) Kozlu Müsessesi'nde yaşanan maden kazasında cenazesine ulaşılamayan 3 madenciyi arama çalışmalarının sürdürüldüğünü kaydetti.
Milletvekili Ulupınar, TTK Kozlu Müsessesi'nde taşeron firmaya bağlı olarak çalışan ve göçük altında kalan 3 madencinin kurtarılması için başlatılan çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Ulupınar, "Zonguldak TTK Kozlu Müessesesi Müdürlüğü maden ocağında ani metan gazı püskürmesi sonucu meydana gelen göçükte 1 madencimiz yaralı olarak kurtarıldı ve maalesef 8 maden işçimizi kaybettik. Bu olayın derin üzüntüsünü tüm Zonguldak halkıyla birlikte bizlerde paylaşıyoruz. 5 madencimizin cenazelerine ulaşıldı. 3 madenci şehidimizin bulunması için arama çalışmaları devam etmektedir" dedi.
Ulupınar, yaralı madencilerin bir an önce sağlığına kavuşması temennisinde bulunurken, yaşamını yitiren işçilere Allah'tan rahmet, yakınlarına ise başsağlığı diledi.
(FE-SD-Y)

08.01.2013 15:15:58 TSI

HABERE YORUM KAT