1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Milletvekili Özcan Ulupınar'dan Basın Açıklaması Fikri Erdem Zonguldak

Milletvekili Özcan Ulupınar'dan Basın Açıklaması Fikri Erdem Zonguldak

Milletvekili Özcan Ulupınardan Basın Açıklaması    Fikri Erdem    Zonguldak
A+A-

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Türkiye Taşkömürü Kurumu(TTK) Kozlu Müsessesi'nde yaşanan maden kazasında cenazesine ulaşılamayan 3 madenciyi arama çalışmalarının sürdürüldüğünü kaydet

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Türkiye Taşkömürü Kurumu(TTK) Kozlu Müsessesi'nde yaşanan maden kazasında cenazesine ulaşılamayan 3 madenciyi arama çalışmalarının sürdürüldüğünü kaydetti.
Milletvekili Ulupınar, TTK Kozlu Müsessesi'nde taşeron firmaya bağlı olarak çalışan ve göçük altında kalan 3 madencinin kurtarılması için başlatılan çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Ulupınar, "Zonguldak TTK Kozlu Müessesesi Müdürlüğü maden ocağında ani metan gazı püskürmesi sonucu meydana gelen göçükte 1 madencimiz yaralı olarak kurtarıldı ve maalesef 8 maden işçimizi kaybettik. Bu olayın derin üzüntüsünü tüm Zonguldak halkıyla birlikte bizlerde paylaşıyoruz. 5 madencimizin cenazelerine ulaşıldı. 3 madenci şehidimizin bulunması için arama çalışmaları devam etmektedir" dedi.
Ulupınar, yaralı madencilerin bir an önce sağlığına kavuşması temennisinde bulunurken, yaşamını yitiren işçilere Allah'tan rahmet, yakınlarına ise başsağlığı diledi.
(FE-SD-Y)

08.01.2013 15:15:58 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT