1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Milletvekili Öz, Manisa'daki İşsizlik Rakamlarını Değerlendirdi

Milletvekili Öz, Manisa'daki İşsizlik Rakamlarını Değerlendirdi

Milletvekili Öz, Manisadaki İşsizlik Rakamlarını Değerlendirdi
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Sakine Öz, Manisa'daki işsizlik rakamları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Milletvekili Öz, Manisa'da 2011'den 2012 yılı sonuna dek 30 binden 41 bine,

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Sakine Öz, Manisa'daki işsizlik rakamları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Milletvekili Öz, Manisa'da 2011'den 2012 yılı sonuna dek 30 binden 41 bine, yani yaklaşık yüzde 35'e karşılık gelen işsizlik artışının anormal bir durum olduğunu belirtti. Öz, bu büyük orandaki işsizlik artışının gerçek nedenleriyle birlikte acilen araştırılıp açıklanması ve işsizliğin giderilmesi için önlemler alınması talebinde bulundu. Milletvekili Öz, "2011'den 2012 sonuna dek, Manisa'da yaklaşık 10 bin kişi artan işsiz sayısında, çoğunluğu ilkokul ve ortaokul mezunlarının oluşturduğu belirtilmiştir. Buradan hareketle; fabrikaların 'artık nitelikli olmayan işgücünü bünyelerinde çalıştırmak istemedikleri' savunulmuştur. 'Eğitim ilerledikçe işsizlikte azalma olduğunu iddia eden, Manisa'daki 41 bin işsizin yarısından fazlasının ilkokul ve ortaokul mezunu olduğunu belirten yetkililer acaba bir şeyleri eksik düşünmüyor mu?" diye sordu.
(ES-ERG-Y)

31.01.2013 13:20:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT