1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Milletvekili Öz: "işverenin İstihdam Yüklerini Azaltıcı Çalışma Yapılacak"

Milletvekili Öz: "işverenin İstihdam Yüklerini Azaltıcı Çalışma Yapılacak"

Milletvekili Öz: işverenin İstihdam Yüklerini Azaltıcı Çalışma Yapılacak
A+A-

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, işverenin istihdam yüklerini azaltıcı bir çalışma yapılacağını söyledi. SGK işveren payının devlet tarafından ödenmesi uygulamasının 31 Aralık 2012'de so

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, işverenin istihdam yüklerini azaltıcı bir çalışma yapılacağını söyledi.
SGK işveren payının devlet tarafından ödenmesi uygulamasının 31 Aralık 2012'de sona ermesini değerlendiren Milletvekili Ömer Faruk Öz, "Yatırımları teşvik kapsamında en fazla yararlanan illerden biri Malatya idi. Ancak, yatırım teşviğinin belli bir zamanı var. Önceleri yer tahsisi gibi konularda muafiyetler vardı. Daha sonra bu 5084 sayılı yasayla SGK işveren payının devlet tarafından ödenmesi getirildi. Bu kanun da 31 Aralık 2012'de sona erdi. 5084'ün aynı şekilde uzatılamayacağı görünüyor" dedi.
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın başkanlığında yapılan toplantıya kendisinin de katıldığını söyleyen Öz, "Toplantıda ben de vardım. Gündeme getirdiğim konulardan biri 5084'ün devam etmesini istedim. Devam etmeyecekse işverenin istihdamın yüklerinin azaltıcı bir çalışma olmasını talep ettim. İşverenin istihdamın yüklerinin azaltıcı bir çalışma olacağı söylendi. Bu konuda umutluyum" şeklinde konuştu.
(NA-Y)

19.01.2013 17:12:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT