1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Milletvekili Öz, Esnafı Ziyaret Etti

Milletvekili Öz, Esnafı Ziyaret Etti

Milletvekili Öz, Esnafı Ziyaret Etti
A+A-

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, esnafı ziyaret etti. Beraberinde; AK Parti il başkan yardımcıları Murat Turgut ve Mahmut Özer, il yönetim kurulu üyesi Necmettin Özcan, AK Parti Akçadağ

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, esnafı ziyaret etti.
Beraberinde; AK Parti il başkan yardımcıları Murat Turgut ve Mahmut Özer, il yönetim kurulu üyesi Necmettin Özcan, AK Parti Akçadağ İlçe Başkanı Vahap Yücekaya ve Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Arif Tutal ile birlikte İnönü Caddesi Sıtmapınarı'nda esnafı ziyaret edip sorunlarını dinleyen Milletvekili Ömer Faruk Öz, esnafla istişarelerde de bulundu.
Burada açıklama yapan Öz, "AK Parti iktidarları döneminde esnaflarımıza birçok imtiyazlar sağlandı. Verilen krediler kat kat arttırıldı. Bununla beraber, kredi faizini düşük seviyelere kadar düşürdük. KOSGEB'in imkanlarından küçük esnafımızın da yararlanması için önünü açtık" ifadelerini kullandı.
"Esnafımızın en büyük sıkıntısı, sadece Malatya'da değil; Türkiye'de yeni açılan alışveriş merkezlerinin şehir merkezlerinde oluşları küçük esnaflar açısından sıkıntı meydana getiriyor. Halktan AVM talebi varsa yerine getirilir, ancak şehir merkezinde değil de mümkün olduğu kadar AVM'lerin şehir dışında yerlerinin planlanması daha doğru olacaktır" diyen Milletvekili Öz, kuzey çevre yolundaki gelişmelerle ilgili ise şu bilgileri verdi:
"2012-2016 arasında başlanıp bitirilen işler arasında kuzey çevre yolu da bulunuyor. Ama ne yazık ki, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün yatırım programına rağmen, toplulaştırma ve kamulaştırma bitirilmediğinden, yapım ihalesine bir türlü çıkamadı. Toplulaştırma ihalesi yapıldı. Tarım Bakanımız ile tüm milletvekili arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmede, kuzey çevre yolu toplulaştırılmasının bir an önce yapılması istendi. Verilen bilgi, Nisan ayına kadar bir bölümü yapılarak teslim edilecek."
(NA-SO-Y)

21.01.2013 10:42:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT