1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Milletvekili Mehmet Sarı Gazi'lik Unvanının 92. Yılını Kutladı Gaziantep

Milletvekili Mehmet Sarı Gazi'lik Unvanının 92. Yılını Kutladı Gaziantep

Milletvekili Mehmet Sarı Gazilik Unvanının 92. Yılını Kutladı  Gaziantep
A+A-

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sarı, "Gaziantep ilimize Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 'Gazilik' unvanı verilişinin 92 inci yıl dönümünü hep birlikte kutlamanın heyecanı içerisindeyiz

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sarı, "Gaziantep ilimize Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 'Gazilik' unvanı verilişinin 92 inci yıl dönümünü hep birlikte kutlamanın heyecanı içerisindeyiz" dedi.
AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sarı, yayımladığı mesajında, "Bağımsızlık ve vatan sevgisinin, silahlardan daha güçlü olduğunu gösteren Antep Savunması, kendisinden kat kat kuvvetli Fransız kuvvetlerine karşı, direnişin bir sembolü haline gelmiştir. Ayrıca bu haklı direnişin Anadolu'ya yayılmasına vesile olmuştur. Bu durumu dikkate alan, Türkiye Büyük Millet Meclisi ise savaş şartları içinde toplanarak, Antep'e Gazilik unvanı vermiş ve şehrimizi onurlandırmıştır. Gaziantepliler, ilimizi ve ülkemizi daha güzel günlere ulaştırmak için, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da 21'inci yüzyılın gerektirdiği bir anlayışla, kalkınma ve gelişme yarışında bayrağı en önde taşıyacaklarına inancım tamdır. Hür ve bağımsız olarak yaşadığımız bu toprakları canları pahasına, bize vatan yapan, aziz şehitlerimizi ve kahramanlıkları ile her zaman gurur kaynağımız olan gazilerimizi minnet ve saygı ile anıyor, Cumhuriyetimize sahip çıkma ve ülkemizi daha güzel yarınlara taşıma sorumluluğu yerine getirebilmek için o günkü Gazilik Unvanını Kazandıran Ruhla hep birlikte çalıştığımızı vurgulamak istiyorum. Bu düşüncelerle, Türkiye Büyük Millet Meclisinin şehrimizi 'Gazilik' unvanı ile ödüllendirişinin 92'inci yıl dönümünü bir kez daha kutluyor, bu vesile ile de tüm hemşehrilerime selam ve saygılarımı sunuyorum" diye konuştu.
(YHY-Y)

06.02.2013 18:26:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT