1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Milletvekili Koçer, Antep'e Gazi Ünvanı Verilişinin 92. Yılını Kutladı

Milletvekili Koçer, Antep'e Gazi Ünvanı Verilişinin 92. Yılını Kutladı

Milletvekili Koçer, Antepe Gazi Ünvanı Verilişinin 92. Yılını Kutladı
A+A-

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Nejat Koçer, Gaziantep'e "Gazi" unvanı verilişinin 92. yıldönümüne ilişkin bir mesaj yayımladı. Milletvekili Nejat Koçer, yayımladığ

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Nejat Koçer, Gaziantep'e "Gazi" unvanı verilişinin 92. yıldönümüne ilişkin bir mesaj yayımladı.
Milletvekili Nejat Koçer, yayımladığı mesajında, "Gaziantep'te, Şahin Bey'in, Şehit Kamil'in ve Karayılan'ın öncülüğündeki binlerce kahramanın, 'Ben Antepliyim şahinim ağam, mavzer omzuma yük, ben yumruklarımla dövüşeceğim, yumruklarım memleket kadar büyük' diyerek Fransız işgal kuvvetlerine karşı verdiği amansız mücadelenin benzerine tarihte az rastlanır, geçmişimizle övünüyoruz. Gaziantep, örnek gösterilen mücadele azmini bugün de sürdürüyor. Bu azim onu, sanayi ve ticaret yapısıyla Türkiye ekonomisinin en önemli üretim, istihdam ve ihracat merkezi yapmış durumda. Sahip olduğu mücadele gücünü, ekonomik hayatına entegre etmeyi başararak, girişimci insanları ve 'markaşehir' vizyonu ile marka ve patent tescilinde Türkiye rekorları kırdı. Ar-Ge ve Inovasyonda gerek kendi bölgesine gerekse tüm Türkiye'ye rol model olmayı başardı. Son yıllarda Gaziantep'in ihracat ve istihdam artışında Türkiye birincisi olmasından gurur duyuyorum. Dün milli mücadelede aldığı rol ile tarih yazan ve 1921 de TBMM tarafından gazilikle onurlandırılan Gaziantep, bugün Türkiye'nin ekonomik kalkınma mücadelesinde de ayni ruh ve aynı heyecanla mücadelesine devam ediyor, hemen her ay ihracat artışında Türkiye rekoru kırıyor. Üretimden, yatırımdan ve istihdamdan vazgeçmeyen Gaziantepli sanayici, iş adamı ve ihracatçılarımız, ülke ekonomisine katkı sağlayıp, bunu yaparken de binlerce işsize iş sahası açmayı kendilerine ilke edindi. Gaziantep, girişimcileri ve yatırımlarıyla Türkiye'de ihracatta 6. İl olma başarısını sürdürürken dünyanın 177 ülkesine 2012 de 5 milyar 879 milyon 414 bin dolarlık ihracat yapmayı başardı ve 2023 yılı ihracat hedefini 30 milyar dolar olarak planlayarak 2013 hedefi için de çıtayı yükseltti. Gaziantep'e TBMM tarafından Gazilik unvanı verilişinin 92. yıldönümünde tüm gazilerimizi saygıyla anıyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.
(MDC-Eİ-Y)

06.02.2013 18:46:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT