1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Milletvekili Karakuş'un, 'çalışan Gazeteciler Günü' Mesajı Kilis

Milletvekili Karakuş'un, 'çalışan Gazeteciler Günü' Mesajı Kilis

Milletvekili Karakuşun, çalışan Gazeteciler Günü Mesajı  Kilis
A+A-

AK Parti Kilis Milletvekili Opr. Dr. Fuat Karakuş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Milletvekili Karakuş, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından birisinin de basın

AK Parti Kilis Milletvekili Opr. Dr. Fuat Karakuş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Milletvekili Karakuş, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından birisinin de basın olduğunu belirterek, mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Basın deyince ilk aklımıza gelen ise gazeteciliktir. Çağımızın en dinamik mesleklerinden biri olan gazeteciliğin, kamuoyuna haber ve bilgi akışını objektif bir şekilde sağlamak, toplumsal sorunlar karşısında kamuoyu oluşturmak, demokrasinin güçlenmesi ve gelişmesine katkı sunmak gibi önemli bir misyonu vardır. Mustafa Kemal Atatürk'ün de ifade ettiği gibi; 'Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdırlar. Basın, milletin umumi sesidir. Bir milleti aydınlatma ve uyarmada bir millete muhtaç olduğu fikri gıdayı vermekte, özet olarak bir milletin mutluluk hedefi olan müşterek istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.' Bu vesileyle, insanların ortak sesi, gözü, kulağı olan, basın meslek ilkeleri doğrultusunda görevlerini başarıyla ifa eden başta gazetecilerimiz olmak üzere basın-yayın organlarımızın tüm çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en kalbi duygularımla kutlar; sağlık, mutluluk, başarı ve esenlikler dilerim."
(MAD-MAD-SO-Y)

08.01.2013 10:48:36 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT