1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Milletvekili Erdoğan, Gaziantep'in Her Alanda Cazibe Merkezi Haline Geldiğini Söyledi

Milletvekili Erdoğan, Gaziantep'in Her Alanda Cazibe Merkezi Haline Geldiğini Söyledi

Milletvekili Erdoğan, Gaziantepin Her Alanda Cazibe Merkezi Haline Geldiğini Söyledi
A+A-

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Gaziantep'in her alanda cazibe merkezi haline geldiğini söyledi. Gaziantep'te faaliyete giren Metro Gayrimenkul'ün açılış törenine katılan AK Parti G

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Gaziantep'in her alanda cazibe merkezi haline geldiğini söyledi.
Gaziantep'te faaliyete giren Metro Gayrimenkul'ün açılış törenine katılan AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Gaziantep'in sanayi, ekonomi ve kültürel alanlarda dünyanın gözbebeği kentleri arasında yer aldığını ve kentin hızlı gelişimi sonucu önemli bir cazibe merkezi haline geldiğini söyledi. Erdoğan, "Kentler birçok özellikleriyle, sağlıklı yaşanabilirlik oranıyla kendi aralarında adeta yarışmaktadır. Bu anlamda gerek ulaşımı, gerek iş ve istihdam imkanları ve alt yapısıyla Gaziantep, Türkiye'nin en fazla gelişen ve kalkınan kentleri arasında birinci sırada yer almaktadır. Yapılan yatırımlarla alt yapısı güçlendirilen Gaziantep, bu anlamda özellikle yatırımcılar için önemli bir cazibe merkezi halini almıştır. Emlak piyasası açısından bakıldığında da kentimizin gayrimenkul piyasalarındaki değeri sürekli artış göstermektedir. Kentin birçok yörelerinde gayrimenkullerin değeri sürekli artış göstermektedir. Bunda sanayinin gelişmiş olması, kent alt yapısıyla ulaşım sorunlarının çözülmüş olması ve birçok alanda gelişmelerin hızla sürmesinin büyük önemi vardır. Eğitim alanında gösterilen çabalar, yüksek öğrenim alt yapısının gelişmesi ve üniversite sayısının artması, sağlık alanında yeni yatırımlar, sanayinin hızla gelişmesi ve üretimin attırılması kent değerini de olumlu yönde arttırmaktadır. Sadece sanayi ve ekonomi değil, sosyal, kültürel ve sanatsal çalışmaların yoğunluğu da yine Gaziantep'in bulunduğu stratejik konumdan dolayı gelişmesi ve cazibe merkezi olma özelliğini arttırmaktadır" dedi.
Yapılan konuşmaların ardından, Metro Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kemal Yılmaz Milletvekili Erdoğan'a teşekkür ederek, açılışa katılmalarından dolayı mutlu olduklarını belirtti. Vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılaşan Milletvekili Erdoğan, değişik konularda vatandaşlarla sohbet ederek, 2023 hedefleri ve bu hedeflere yönelik hükümetin gerçekleştirdiği yatırımlar hakkında da bilgi verdi.
(MDC-SO-Y)

12.02.2013 15:48:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT