1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Milletvekili Çiftçi, babası için mevlit okuttu

Milletvekili Çiftçi, babası için mevlit okuttu

Milletvekili Çiftçi, babası için mevlit okuttu
A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Milletvekili Fatih Çiftci, memleketi Erciş\'te babası merhum Ebubekir Çiftci\'nin ölümünün 13. yılında yemekli mevlit tertip etti.


Milletvekili Fatih Çiftci'nin Beyazıt Mahallesi'ndeki evinde verilen mevlite yaklaşık 7 bin kişi katıldı. Çiftci, Erciş Belediye Başkanı Zülfükar Arapoğlu, AK Parti Erciş İlçe Başkanı Mürsel Göral ile kardeşleri Murat ve Veysel Çiftci’yle birlikte gelen misafirleri tek tek tokalaşarak karşıladı. Okunan mevlit ve ilahilerin ardından, misafirlere hazırlanan yemekler ikram edildi. Kavurma, pilav, salata ve yöresel yemek olan 'helise'nin ikram edildiği yemek sonrası misafirlere hitaben kısa bir konuşma yapan Çiftçi, merhum babası Ebubekir Çiftci için bu yıl 12'incisi düzenlendiği mevlitin her yıl tekrarladığını belirterek, davete icabet eden misafirlere ayrı ayrı teşekkür etti. 


Mevlite Erciş Kaymakamı Barboros Baran, AK Parti Muş Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Faruk Işık, Çaldıran Belediye Başkanı Ferman Yıldırım, Ünseli Belediye Başkanı İshak Polat, Kocapınar Belediye Başkanı Mehmet Güney, Van İl Afet Müdürü Cafer Geyik, Seyyid Hasan Arvas, oda ve dernek yöneticileri, AK Parti Van İl teşkilatı üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

\"\"

\"\"

A+A-

HABERE YORUM KAT