1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Milletvekili Bulut'tan Zam Yorumu

Milletvekili Bulut'tan Zam Yorumu

Milletvekili Buluttan Zam Yorumu
A+A-

MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut, yapılan zamlar sebebiyle vatandaşların sıkıntı çektiğini ifade etti. Yapılan zamlarla ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a soru önergesi veren B

MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut, yapılan zamlar sebebiyle vatandaşların sıkıntı çektiğini ifade etti.
Yapılan zamlarla ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a soru önergesi veren Bulut, 2013 yılında yapılan artışların, vatandaşları olumsuz şekilde etkileyeceğini söyledi. MHP'li Bulut, emlak vergisi, Motorlu Taşıt Vergileri, trafik cezaları, pasaport harçları başta olmak üzere tüm harçlar, özel usulsüzlük cezaları, idari ve adli para cezalarında da artırıma gidileceğini belirtti. Milletvekili Ahmet Duran Bulut, 2013 yılında yeniden değerlemenin yarısı yerine tamamı kadar emlak vergisini artırdığını belirtti. Bulut verdiği soru önergesinde şunları dile getirdi:
"Bakanlar Kurulu hangi sebeple emlak vergilerinde genelde olduğu gibi yeniden değerlemenin yarısı yerine tamamı kadar emlak vergisini artırmıştır? 2014'teki yerel seçimler öncesinde 2013'te belediyelere kaynak yaratmak sebebiyle mi vergi oranlarında bu kadar artış olmuştur? Yeniden değerleme oranlarının tekrar gözden geçirilerek bu oranlarının azaltılması ve vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin bir nebze olsun azaltılması konusunda çalışmalarınız olacak mıdır?"
(TS-YS)

04.01.2013 15:04:39 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT