1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Milletvekili Akın Orduzu Belediyesini Ziyaret Etti

Milletvekili Akın Orduzu Belediyesini Ziyaret Etti

Milletvekili Akın Orduzu Belediyesini Ziyaret Etti
A+A-

AK Parti Malatya Milletvekili Cemal Akın, Orduzu Belediyesini ziyaret etti. Akın, "Büyükşehir olduktan sonra faydasını görmezseniz, o zaman yakamdan tutun" dedi. Beraberinde, AK Parti Merkez İlçe B

AK Parti Malatya Milletvekili Cemal Akın, Orduzu Belediyesini ziyaret etti. Akın, "Büyükşehir olduktan sonra faydasını görmezseniz, o zaman yakamdan tutun" dedi.
Beraberinde, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, İl Başkan Yardımcısı Murat Turgut ve bazı partililerle birlikte Orduzu Belediyesini ziyaret edip, Belediye Başkanı Cumali Ekin'den sorunlar hakkında bilgi alan Milletvekili Cemal Akın, burada yaptığı konuşmada, Malatya'nın Mart 2014'de büyükşehir olmasından sonra hizmetlerin daha gözle görülür hale geleceğini bildirdi. "Büyükşehir olduktan sonra faydasını görmezseniz, o zaman yakamdan tutun" diyen Akın, büyükşehirin avantajlarını anlattı.
İtalya'da şehirlerin birleştirildiğini ifade eden Akın, "Büyükşehir o bölge için avantajdır. Hizmet her tarafa daha hızlı şekilde yapılır" diye konuştu.
Osman Güder ise, "Malatya büyükşehir olunca genel sekreterlik bünyesinde 24 daire başkanlığı oluşturulacak. Daire başkanları kendi alanlarıyla ilgili sorumluluk alanında hizmet yapacak" ifadelerini kullandı.
Orduzu Belediye Başkanı Cumali Ekin de, beldelerinde öncelikli sorunun damlama sulama sistemine geçilmesi olduğunu dile getirip, "Bir bölgede geçildi, kalan iki bölgede de bir an önce geçilmesi için gereken desteğin verilmesini bekliyoruz" dedi.
Bu arada Milletvekili Akın, Vaizpınarı'nda 3 kilometre kanalizasyon döşenmesi için Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile telefonla görüşüp, boru talebini iletti.
(NA-SO-Y)

15.01.2013 13:24:11 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT