1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Milletvekili Akçay, Yağışlarda Çöken Köprüyü Meclis Gündemine Taşıdı

Milletvekili Akçay, Yağışlarda Çöken Köprüyü Meclis Gündemine Taşıdı

Milletvekili Akçay, Yağışlarda Çöken Köprüyü Meclis Gündemine Taşıdı
A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Beylikli ve Yeşilova köyleri arasında ulaşımı sağlayan ve bir süre önce çöken Alaşehir Çayı üzerindeki Beylikli Köprüsü'nü Türkiye Büy

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Beylikli ve Yeşilova köyleri arasında ulaşımı sağlayan ve bir süre önce çöken Alaşehir Çayı üzerindeki Beylikli Köprüsü'nü Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı.
Akçay, TBMM'deki konuşmasında, "Manisa'nın Salihli ilçesinin Beylikli ve Yeşilova köyleri arasındaki Alaşehir Çayı üzerindeki köprü 29 Ocak 2013 tarihinde yoğun yağışlar nedeniyle meydana gelen sel yüzünden yıkılmıştır. Köprünün yıkılması nedeniyle köylerin tarla, bağ ve bahçeleriyle ulaşımı kesilmiştir. Yeşilova köyünün içme suyu hattı hasar görmüştür. Yıkılan köprünün onarılması mümkün değildir. Yeni bir köprünün yapılması gerekmektedir ancak bu da zaman alacaktır. Yetkililer de mayıs, haziran aylarını işaret etmektedir. Köprü yapılana kadar geçişi sağlamak için geçici bir çözüm bulunması, asma köprü yapılması gibi, mutlaka zaruridir. Gerekli çalışmaların bir an önce tamamlanmasını hükümetten talep ediyorum" dedi.
(ES-ERG-Y)

08.02.2013 11:47:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT