1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Milletvekili Ağbaba'dan 'israil' Sorusu Malatya

Milletvekili Ağbaba'dan 'israil' Sorusu Malatya

Milletvekili Ağbabadan israil Sorusu  Malatya
A+A-

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na, "İsrail'in NATO faaliyetlerine katılımıyla ilgili Türkiye'nin bir süredir uyguladığı vetoyu 2013'te kaldırdığı doğru mudur" s

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na, "İsrail'in NATO faaliyetlerine katılımıyla ilgili Türkiye'nin bir süredir uyguladığı vetoyu 2013'te kaldırdığı doğru mudur" sorusunu yöneltti.
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun cevaplandırması istemiyle, CHP Milletvekili Veli Ağbaba tarafından TBMM Başkanlığı'na verilen soru önergesinde, "İsrail'in NATO faaliyetlerine katılımıyla ilgili Türkiye'nin bir süredir uyguladığı vetoyu 2013'te kaldırdığı doğru mudur? Türkiye'nin bir süredir uyguladığı vetoyu 2013'te kaldırmasının nedeni, hükümetiniz tarafından olmazsa olmaz koşul olarak belirlenen İsrail'in özür dilemesi ve tazminat ödemesi koşullarının İsrail tarafından kabul edilmesi midir? NATO'nun Suriye sınırına Patriot hava savunma sistemi yerleştirme görüşmelerinde İsrail pazarlığı yapılmış mıdır? Türkiye'nin, Mayıs 2010 yılındaki Mavi Marmara saldırısı sonrasında İsrail'in NATO'da bazı tatbikatlara katılmasına ilişkin vetosunu kaldırılması Türkiye'ye yerleştirilecek Patriot füzelerinin bir karşılığı mıdır? Türkiye'nin bu politika değişikliğinin ana nedeni nedir" soruları yöneltildi.
(BK-SO-Y)

24.12.2012 18:03:12 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT