1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Milletvekili Ağbaba, Tbmm Genel Kurulu'nda Konuşma Yaptı

Milletvekili Ağbaba, Tbmm Genel Kurulu'nda Konuşma Yaptı

Milletvekili Ağbaba, Tbmm Genel Kurulunda Konuşma Yaptı
A+A-

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu'nda konuşma yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi üyesi Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, "Daha önce 5084 sayı

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu'nda konuşma yaptı.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi üyesi Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, "Daha önce 5084 sayılı teşvik yasasının uzatılmamasının büyük sorun olacağını belirtmiştik. Geçtiğimiz günlerde İŞKUR tarafından Ocak ayı verileri açıklandı. Daha ilk ayında işverenlerin teşvik süresinin uzatılması taleplerindeki haklılığı ortaya çıktı. Malatya'da Ocak ayında işten çıkarılan işçi sayısı 796 kişi oldu. Şubat ayı rakamları açıklandığında teşvik yasasının sona ermesinin ve ekonomik krizin hangi boyutta olduğu daha net görülecek" dedi.
Ağbaba konuşmasının devamında, şunları kaydetti: "Malatya'dan bir rakam daha vereyim, bir acı tabloyu daha sunayım. Malatya, üniversite mezunu işsiz sayısında son 10 yılın rekorunu kırdı. İŞKUR'a kayıtlı işsiz sayısı 26 bin 136 kişiye ulaşan Malatya'da, işsizlerin 4 bin 925'i üniversite mezunu. Bu rakam son 10 yılın en yüksek rakamı. Her 5 işsizden biri üniversite mezunu. Hafta sonu pazarı dolaştım. Matematik öğretmenliği mezunu, marul-maydanoz satan genç bir arkadaşımızla sohbet ettim. 'Öğretmenlik yapmam gerekirken maydanoz satıyorum' diyor. AKP dünyanın en iyi 10 ekonomisinden biriyiz diyor. Bakın ben de devletin resmi kurumunun rakamlarıyla söylüyorum. Nerede en iyi ekonominiz? Ya biz görmüyoruz ya da siz bizi kandırıyorsunuz."
(NA-SO-Y)

14.02.2013 11:53:42 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT