1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Milletvekili Ağbaba, İnfaz Koruma Memurlarının Sorunlarını Gündeme Getirdi Malatya

Milletvekili Ağbaba, İnfaz Koruma Memurlarının Sorunlarını Gündeme Getirdi Malatya

Milletvekili Ağbaba, İnfaz Koruma Memurlarının Sorunlarını Gündeme Getirdi  Malatya
A+A-

CHP Malatya Milletvekili ve Cezaevleri İzleme Komisyonu Sözcüsü Veli Ağbaba, infaz koruma memurlarının sorunlarını gündeme getirdi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Ad

CHP Malatya Milletvekili ve Cezaevleri İzleme Komisyonu Sözcüsü Veli Ağbaba, infaz koruma memurlarının sorunlarını gündeme getirdi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e, "Polisin, jandarmanın yıpranma payı var. Üniforma giydikleri halde infaz koruma memurlarının yıpranma payı yok. İnfaz koruma memurlarının sorunlarının çözümü için bir çaba gösterecek misiniz" diye sordu.
Ağbaba, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, "Cezaevlerinde iki tür mahkum var. Biri, mahkeme yoluyla cezaevlerinde yatanlar, diğeri de maaşlı çalışanlar, yani infaz koruma memurları. Sayın Bakan, infaz koruma memurları diyorlar ki; 'polisin İçişleri Bakanı var, jandarmanın jandarma komutanı var, bizim sahibimiz yok.' Polisin, jandarmanın yıpranma payı var. Üniforma giydikleri halde infaz koruma memurlarının yıpranma payı yok. İnfaz koruma memurlarının giymiş oldukları gömlek nevresim bezinden, giydikleri pantolon en kalitesiz pantolon. Emekli olunca silahları ellerinden alınıyor, maalesef hiçbir hak tanınmıyor. Maaşları üçte bir oranında düştüğü için cezaevlerindeki müdürler emekli olmak istemiyorlar. Siz, infaz koruma memurlarına sahip çıkmayı düşünüyor musunuz? Bütçe konuşmasında 2013 yılında haklarının düzeltileceği konusunda söz vermiştiniz. Bu yıl, sorunun çözümü için bir çaba gösterecek misiniz" ifadelerini kullandı.
(NA-SO-Y)

14.01.2013 11:19:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT