1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Milletvekili Abdullah Çalışkan:

Milletvekili Abdullah Çalışkan:

Milletvekili Abdullah Çalışkan:
A+A-

AK Parti Kırşehir Milletvekili Abdullah Çalışkan, 'Yamula Barajı Kalaba-Seyfe Pompaj Sulama Projesi' ile Kırşehir'de 65 bin hektar arazinin suyla buluşacağını ve Kırşehir'in kaderini değiştireceğini s

AK Parti Kırşehir Milletvekili Abdullah Çalışkan, 'Yamula Barajı Kalaba-Seyfe Pompaj Sulama Projesi' ile Kırşehir'de 65 bin hektar arazinin suyla buluşacağını ve Kırşehir'in kaderini değiştireceğini söyledi.
Çalışkan yaptığı yazılı açıklamada, Kırşehir ile birlikte 4 ili etkileyecek olan Yamula Barajı Kalaba-Seyfe Pompaj Sulama Projesi tamamlandığında toplam 110 bin hektar alan sulu tarıma geçileceğini belirtti.
Milletvekili Çalışkan, "Bu proje neticesinde Kırşehir'de Mucur ve Boztepe ilçelerinde toplam 65 bin hektar arazi sulanabilecektir. Yakından takip ettiğimiz bu proje hem bölgenin hem de Kırşehir'in tarım alanında kaderini değiştirecek önemde bir projedir. Ümit ediyoruz ki bu proje en kısa zamanda tamamlanır ve çiftçilerin bir an önce daha verimli üretime geçmeleri sağlanır. İş 2013 yılı içerisinde bitirilerek, 2014 yılında proje yapım ihalesi yapılacaktır" dedi.
(AEK-AÖ-Y)

13.02.2013 13:17:40 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT