1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Milas'ta Yüksek Okula 2,7 Milyonluk Yatırım

Milas'ta Yüksek Okula 2,7 Milyonluk Yatırım

Milasta Yüksek Okula 2,7 Milyonluk Yatırım
A+A-

Milas Sıtkı Koçman Meslek Yüksek okuluna 2,7 milyon TL'lik yatırımla yeni atölyeler inşa ediliyor. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Sıtkı Koçman Meslek Yüksek Okulu yapılacak yeni bir yatırımla

Milas Sıtkı Koçman Meslek Yüksek okuluna 2,7 milyon TL'lik yatırımla yeni atölyeler inşa ediliyor.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Sıtkı Koçman Meslek Yüksek Okulu yapılacak yeni bir yatırımla atölyelerine kavuşuyor. Bin 1200 Metre karelik kapalı alana sahip olacak 3 katlı yeni atölyelerin hafta başında yapılacak sözleşme teslimi ile inşasına başlanacak.
6 ay içinde bitmesi planlanan inşaatın ardından Meslek Yüksek Okulu programlarından Mimari restorasyon, Ahşap Çini, Seramik El sanatları, Makine Atölyeleri, Kuyumculuk ve Takı Tasarım Programları, Taş ve Metal İşlemeciliği, Turizm Otelcilik ve Aşçılık Programları için oluşturulacak atölyelerin yanı sıra, Konferans salonu ve Teşhir salonları bina içinde yer alacak.
Yapılacak olan yeni Atölye binası mevcut bina bitişiğinde yer alacak ve iki bina arasında körüklü sistemle bağlantı kurulacak ve bina toplamda 2,7 milyona mal olacak.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi 2013 yılı yatırım programında yer alacak olan bina inşasının okul mevcut yapısına katkısının yanı sıra öğrenci sayısı bakımından da önümüzdeki yıllarda artış sağlanmasına katkı yapacağı bildirildi.
(KS-MB-İK)

10.12.2012 12:00:30 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT