1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Mikro Dalga Fırınından Bardak Yıkama Makinesi Yaptı

Mikro Dalga Fırınından Bardak Yıkama Makinesi Yaptı

Mikro Dalga Fırınından Bardak Yıkama Makinesi Yaptı
A+A-

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde bir kahveci, mikro dalga fırınından bardak yıkama makinesi yaptı. Lapseki'de Avcılar kıraathanesi işletmecisi Nihat Avcılar (47) esnafa çay yetiştirebilmek için kendis

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde bir kahveci, mikro dalga fırınından bardak yıkama makinesi yaptı.
Lapseki'de Avcılar kıraathanesi işletmecisi Nihat Avcılar (47) esnafa çay yetiştirebilmek için kendisine bardak yıkama makinesi yapmayı başardı. Piyasada 3 bin liraya satılan cihazı, eski bir mikrodalga fırını kullanarak yapan Avcılar, hem daha hızlı hem daha ekonomik olarak bardaklarını yıkıyor. Avcılar, ikinci el satıcısından satın aldığı fırını uzun uğraşlar sonucunda bardak yıkama makinesine çevirdiğini ifade ederek, "Daha ekonomik olacağını düşünerek çok kafa yorduk. Nasıl yapabiliriz, ne yapabiliriz düşüncesiyle deneme aşamasında bir şeyler yapmaya çalıştık. Sonuçta başarılı olduğumuza inanıyorum. Bizim işimizi gayet güzel görüyor. Dört köşe mikrodalga fırının içerisinden rezistanslarını söktük. Daha sonra içerisine su tesisatını döşedik. Fıskiye sistemini yerleştirerek tesisata bağladık. Tazyikli bir su akışı sağladık. Daha güzel yıkadığını gördük. Bizim de hoşumuza gitti. Güzel olduğuna inanıyoruz" dedi.
Çay bardaklarını içerisine yerleştirerek tazyikli suyun alttan ve üstten yıkama işlemini gerçekleştirdiğini söyleyen Avcılar, "Temizlendiğine kanaat getirdiğimizde vanayı kapatarak bardakları çıkarıyoruz" dedi.
(MU-GD-YS-Y)

18.01.2013 10:33:06 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT