1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Midyat'ta Suriye İçin Yardım Kampanyası Başlatıldı

Midyat'ta Suriye İçin Yardım Kampanyası Başlatıldı

Midyatta Suriye İçin Yardım Kampanyası Başlatıldı
A+A-

Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (Özgür-Der) Midyat Temsilciliği, 'Suriyeli Kardeşlerimize Yardım Kermesi' adı altında kampanya başlattı. Kemal Nehroğlu Bulvarı'nda bulunan Maliye Sitesi'nde d

Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (Özgür-Der) Midyat Temsilciliği, 'Suriyeli Kardeşlerimize Yardım Kermesi' adı altında kampanya başlattı.
Kemal Nehroğlu Bulvarı'nda bulunan Maliye Sitesi'nde düzenlenen kermese Midyatlılar yoğun ilgi gösterdi. Kermesin Suriye'de bulunan ve iç savaştan dolayı zor şartlar altında yaşam savaşı veren vatandaşlara dağıtılacağını kaydeden Özgür-Der Midyat Temsilcisi Mehmet Ali Turgut, "Daha önce Özgür-Der bünyesinde Suriye'ye gittim. Oradaki insanların durumunu, halini gördüm. Bunun üzerine Ömerli'de bir kermes düzenledik, vatandaşlardan çok yoğun ve olumlu tepkiler aldık. Özgür-Der ve doktorlardan oluşan bir gurup ile Midyat'ta da düzenleyelim dedik. Yaklaşık 20 bin lira meblağ topladık. Suriye insanlığın sınandığı bir hale geldi bizim için. Yardımlarımızı kardeşlerime ulaştıracağız" dedi.
Yardım kampanyasına katılan doktor Yusuf Bilgiç ise, Mardin ve çevresinde çalışan doktorlar olarak Suriye'ye yardım kampanyasına destek vermek amacıyla kermes düzenlediklerini belirtti. Bilgiç, "Bu kermesin amacı Suriye'de kış şartları dolayısıyla zorluk çekiliyor. Temel ihtiyaçları olan ekmek ve soğuktan korunmak için battaniye gibi yardımları karşılamak için düzenledik" diye konuştu.
(SE-YRT-CC-Y)

05.01.2013 16:15:03 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT