1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Midyat'ta Karbonmonoksit Zehirlenmesi: 2 Ölü

Midyat'ta Karbonmonoksit Zehirlenmesi: 2 Ölü

Midyatta Karbonmonoksit Zehirlenmesi: 2 Ölü
A+A-

Mardin'in Midyat ilçesinde 2 Suriye uyruklu kişi, ısınmak için teneke kutuda yaktıkları ateşten sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti. Olay, Midyat ilçe merkezi Ulucami Mahalle

Mardin'in Midyat ilçesinde 2 Suriye uyruklu kişi, ısınmak için teneke kutuda yaktıkları ateşten sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti.
Olay, Midyat ilçe merkezi Ulucami Mahallesi 1226 Sokak'ta bir evde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, yakınlarının telefon ile haber alamamaları üzerine gittikleri evde Suriye uyruklu Adel Japsa (44) ve İbrahim Almemehmet Dandan'ın (49) hareketsiz yattıkları görüldü. Durum, polis ve sağlık ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen ekiplerin incelemesinde Adel Japsa ve İbrahim Almemehmet Dandan'ın evde ısınmak amacıyla teneke kutuda yaktıkları odulardan sızan gazdan zehirlendikleri öğrenildi.
Cenazeler, cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından Midyat Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Hastanedeki incelemenin ardından cenazelerin otopsi yapılmak üzere Diyarbakır Adli Tıp Kurumu'na gönderileceği öğrenildi.
İki kişiden birinin daha önce Türk vatandaşlığına geçtiği, diğerinin de arkadaşını ziyaret için Gaziantep'ten Midyat'a geldiği belirtildi.
Olay ile ilgili soruşturma devam ediyor.
(SE-AKK-OK-Y)

23.01.2013 17:06:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT