1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Midyat'ta Engellileri Eğitim Ve Koruma Derneği Hizmete Girdi

Midyat'ta Engellileri Eğitim Ve Koruma Derneği Hizmete Girdi

Midyatta Engellileri Eğitim Ve Koruma Derneği Hizmete Girdi
A+A-

Mardin'in Midyat ilçesinde Engellileri Eğitim ve Koruma Derneği açıldı. Türkiye Sakatlar Konfederasyon Başkanı Yusuf Çelebi, Midyat Engellileri Eğitim ve Koruma Derneği'ni (MEEKD) açılışını yapmak ü

Mardin'in Midyat ilçesinde Engellileri Eğitim ve Koruma Derneği açıldı.
Türkiye Sakatlar Konfederasyon Başkanı Yusuf Çelebi, Midyat Engellileri Eğitim ve Koruma Derneği'ni (MEEKD) açılışını yapmak üzere ilçeye geldi. Derneğin açılış kurdelesini Kaymakam Oğuzhan Bingöl, Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Küçükyumuk ve Türkiye Sakatlar Konfederasyon Başkanı Yusuf Çelebi birlikte kesti. Midyat Kaymakamı Bingöl açılışta yaptığı açıklamada engellilere önem verilmesi gerektiğini söyledi. Kaymakam Bingöl, "Bu bağlamda kaymakamlık olarak elimizden ne geliyorsa engelli vatandaşlarımız için yapmaya hazırız. Hükümet konağına gelemeyen yaşlı, engelli bir vatandaşımız varsa, biz onlara temin edeceğimiz bir araç ile evlerinden alacağız. Bu merkezde, engellilerin ruh halini anlayacak, onların sosyolojik ve psikolojik sorunlarını çözecek bir birim oluşturacağız. Beyaz masa gibi çalışacak olan bu danışma merkezinde, engeli vatandaşımız nüfustan, nüfus cüzdanını alacak, götürecek evinde imzasını attırıp gelecek" dedi. Bu merkezin kurulması için destek beklediklerini belirten Kaymakam Bingöl, buradan bütün engellilere mektup yazacaklarını ve onların hayali ne ise hayallerini hep birlikte gerçekleştirmek istediklerini söyledi.
Türkiye Sakatlar Konfederasyon Başkanı Yusuf Çelebi ise, Midyat'ta devlet yetkilileri tarafından sıcakkanlı ve engelli dostu olarak karşılanmaları karşısında memnuniyetini dile getirerek, açılışa katılanlara teşekkür etti. Çelebi, "Midyat'ta engellilerin derdiyle dertlenecek yetkililerin olması karşısında çok memnun kaldık. Midyat'taki engellilerin sorunlarını üst makamlara taşıyacağız" diye konuştu.
Açılışı yapılan Dernek Başkanlığı'na Ekrem Kalkan, başkan yardımcılığına ise Leyla Şakar getirildi.
(SE-AKK-Y)

21.12.2012 18:23:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT