1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Midyat Kaymakamı Köy Okulunda Karne Dağıttı

Midyat Kaymakamı Köy Okulunda Karne Dağıttı

Midyat Kaymakamı Köy Okulunda Karne Dağıttı
A+A-

Mardin'in Midyat İlçe Kaymakamı bir köy okulunda katıldığı törende öğrencilere karnelerini dağıttı. Erişti köyünde düzenlenen karne dağıtım töreninde öğrenciler ilk defa kaymakam görmenin mutluluğun

Mardin'in Midyat İlçe Kaymakamı bir köy okulunda katıldığı törende öğrencilere karnelerini dağıttı.
Erişti köyünde düzenlenen karne dağıtım töreninde öğrenciler ilk defa kaymakam görmenin mutluluğunu yaşadı. 17 Eylül 2012'de başlayan 2012-2013 eğitim öğretim yılının ilk yarısının bugün sona ermesi ile Midyat'ta eğitim gören 28 bin 422 öğrenci, karnelerini alarak 2 haftalık yarıyıl tatiline girdi. 830 derslikte eğitimin verildiği Midyat'ta bin 429 öğretmenin görev yaptığı belirtildi. Kaymakam Oğuzhan Bingöl, Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Küçükyumuk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmuz İleri, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı İlhan İnce, Emniyet Müdürü Serdar Yurdagül, Yazı İşleri Müdürü İsa Kurnaz ve SYDV Müdürü Orhan Günel, Erişti Köyü İlköğretim Okulu öğrencilerinin karnelerini vermek üzere köye gitti. Kaymakam öğrencilere karne ile birlikte çikolata, kitap ve çeşitli kırtasiye malzemesi hediye ederek onların sorunlarını dinledi. İlk defa kaymakam gören öğrenciler karne ve hediye almanın sevincini yaşayarak evlerinin yolunu tuttu. Karne dağıtım töreninin ardından Kaymakam Bingöl ve beraberindekiler okulda çeşitli incelemelerde bulundu. Okuldaki öğretmenleri başarırlarından dolayı kutlayan Kaymakam Bingöl, öğretmenlerin öğrenciler üzerinde çok büyük etkisi olduğunu söyledi. Bingöl, "Sizin o öğrenciler üzerinde çok büyük etki bıraktığınızı biliyorum. Öğrencinin yaşatmış olduğunu güzellikler, sizin hayal edemeyeceğiniz kadar etkiler oluşturuyor. Çünkü bende köylü çocuğuyum. Onun nasıl bir etkiye sebep olduğunu bir öğrenci olarak kendi hayatımdan biliyorum. Ne kaymakamın izi, ne valinin izi, nede bakanın izi sizin oluşturduğunuz iz kadar etki edemez. Sizler öğrencilerin her şeyisiniz. Onlar size emanet, siz de o emaneti çok iyi değerlendirmişsiniz. Size bu açıdan çok teşekkür ederiz" dedi.
Kaymakam Bingöl daha sonra öğretmenlere Midyat maketinden oluşan hediye paketlerini vererek başarılar diledi. Kaymakam ve beraberindeki heyet incelemelerin ardından Erişti köy muhtarı Mehmet Şimşek ve köylüler ile birlikte köy sosyal tesislerinde bir araya gelerek sorunları dinledi.
(SE-AKK-Y)

25.01.2013 15:56:33 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT