1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürünün Görevden Alınması

Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürünün Görevden Alınması

Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürünün Görevden Alınması
A+A-

Mardin'in Midyat ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus İleri'nin görevden uzaklaştırılması nedeniyle eğitim sendikaları ortak bir basın açıklaması düzenleyerek durumu protesto etti. Hükümet Kona

Mardin'in Midyat ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus İleri'nin görevden uzaklaştırılması nedeniyle eğitim sendikaları ortak bir basın açıklaması düzenleyerek durumu protesto etti.
Hükümet Konağı önünde yapılan basın açıklamasını Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Midyat Temsilcisi Abdulkadir Altay okudu. Altay, Midyat'ın, Mardin'in en huzurlu ve eğitim olarak kentin bütün yükünü çeken ilçesi olmasına rağmen sürekli olarak imzasız, gerçek olmayan kişiler adına yapılan şikayetlerle eğitim çalışanlarının rahatsız edildiğini savundu. Eğitimciler olarak bu şekilde huzursuz edilmelerinin sağlıklı ve verimli bir eğitim ortamını bozduğunu belirten Altay, "Bu da ilçemizin ve ilimizin eğitimsel başarısını olumsuz etkilemektedir. Bu kirli niyet ve ellerin eğitim camiasının üzerinden çekilmesini istiyoruz. Bu tür yöntemlerle eğitimcilere dışarıdan yapılan müdahalelerin ilçemizin eğitim kalitesinde olumlu bir katkı sağlamayacağını düşünüyoruz. İlçenin eğitim sorunlarına vakıf olmuş ve bu sorunları çözmeye çalışan eğitim yöneticilerinin bu tür kararlarla yapılacak yer değişikliklerin hiçbir fayda getirmeyeceğinin, tam aksine güzide Midyat'ın geleceği olan çocuklarımızın, eğitimine zarar verdiği kanaatindeyiz. Bu vesile ile yıllarını eğitime harcamış eğitimcilerin onurlarının rencide edilmesini doğru bulmuyor, verilecek kararların adalet, hak ve hakkaniyet çerçevesinde tecelli etmesi dileğimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz" dedi.
Yapılan basın açıklamasına; Eğitim Bir-Sen Midyat Temsilciliği, Midyat Eğitim Yöneticileri Derneği, Midyat Aktif Öğretmenler Derneği ve Aktif Eğitim-Sen'e bağlı sendika ve dernek temsilcileri ile üye öğretmenler katıldı.
(SE-YRT-AŞ-Y)

24.01.2013 15:14:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT