1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Microsoft, Çift Sim Kartlı Lumia 540'ı Tanıttı! Devasal Özellikler!

Microsoft, Çift Sim Kartlı Lumia 540'ı Tanıttı! Devasal Özellikler!

Microsoft, Çift Sim Kartlı Lumia 540'ı Tanıttı! Devasal Özellikler!
A+A-

Dünya teknoloji devlerinden olan Microsoft bugün resmi internet sitesinden bir açıklama yaparak, hayranlarının merakla beklediği SIM kart desteği ve 5 inç yarı HD 1280x720p ekranıyla öne çıkan Lumia 540'ı tanıttı. Önümüzdeki günlerde ise Lumia 540'ın paz

 

İlk etapta Lumia Denim güncelleştirmesi dâhil olan Microsoft Windows Phone 8.1 ile gelecek modelin daha sonra Windows 10 güncelleştirmesini de alacağı belirtiliyor.

Modelin gelecek aydan itibaren Hindistan, Orta Doğu, Afrika ve Asya Pasifik gibi gelişmekte olan pazarlara sunulması planlanıyor.

5 inç ekranında 1280×720 piksel çözünürlüğe sahip akıllı telefonun kalbinde Qualcomm yongaseti yer alıyor. Yongasetinde; 1.2GHz hızındada çalışan dört çekirdekli Snapdragon 200 işlemci yer alıyor.

Bu yongasetine 1 GB ana bellek eşlik ederken depolama tarafında 8 GB dâhili depolama alanı karşımıza çıkıyor. Telefonu alanlar OneDrive bulut depolama hizmetinden 15 GB’ye kadar yararlanabilecek.

Telefonun arka yüzünde dâhili flaş destekli 8 megapisel oto fokus kameranın bulunduğu modelin ön yüzünde ise geniş açılı 5 megapiksel çözünürlüklü selfie kamerası yer alıyor.

lumia 540

Telefonla beraber yüklü gelen Lumia Selfie uygulamasıyla da çalışan kameranın, selfie severleri mutlu edeceğini tahmin ediyoruz.

İçerisindeki iki SIM kartın daha kolay kontrol edilebilmesi açısından bir takım yenilikler de barındıran modelde her SIM’e özel olarak numara kaydetme ve SIM’ler arası çağrı yönlendirme gibi kullanım kolaylıkları da mevcut durumda.

Boyutları 144 x 73.69 x 9.35 mm, ağırlığı ise 152 gram olan Lumia 540’ın vergiler ve diğer masraflar dâhil olmayan fiyatı ise 150 dolar olarak belirlenmiş.

 

A+A-

HABERE YORUM KAT