1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mhp'nin Kuruluşunun 44. Yılı

Mhp'nin Kuruluşunun 44. Yılı

Mhpnin Kuruluşunun 44. Yılı
A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Balıkesir İl Başkanlığı, MHP'nin 44. kuruluş yılı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. MHP Balıkesir İl Başkanı Mehmet Duran imzası ile yayınlanan mesajda MHP'nin 8-9 Şu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Balıkesir İl Başkanlığı, MHP'nin 44. kuruluş yılı dolayısı ile bir mesaj yayınladı.
MHP Balıkesir İl Başkanı Mehmet Duran imzası ile yayınlanan mesajda MHP'nin 8-9 Şubat 1969 yılında Adana'da yapılan kongrede Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi'nin adının Milliyetçi Hareket Partisi olarak değiştirilerek partinin kurulduğu belirtildi. Başkan Duran, yaptığı açıklamada, "İlhamını üç bin yıllık Türk medeniyet tasavvurundan alan, felsefesini Orhun Anıtlarında somutlaştıran Türk milliyetçiliği anlayışının modern fikir hareketi hüviyeti kazanması, 19. yüzyılın ikinci yarısında gerçekleşmiştir. Türk milliyetçiliğinin bir kadro ve fikir partisi yapısına dönüşerek siyasi hayatımızdaki güzide yerini alması Milliyetçi Hareket Partisi'nin doğup gelişmesiyle mümkün olmuştur. İlk yıllarında, kurucusu ve lideri merhum Alparslan Türkeş Bey ve dava arkadaşlarının eseri olan milliyetçi-ülkücü gençliğin Türkiye'miz için duydukları milli kaygıları, paylaştıkları heyecanlı ve uzun sohbetlerden, sabırla ve inançla sürdürülen çözüm arayışlarından bugünkü seviyelere iftiharla ulaşılmıştır. Ülkücü Türk gençliği Başbuğunun işaret ettiği gibi çağın modern değerleriyle, geleneksel değerlerimizin sentezini yaparak Türk milliyetçiliği davasını en yüksek değerlere her daim ulaştıracaklardır" dedi.
Partinin 44. kuruluş yılı olduğunu vurgulayan İl Başkanı Mehmet Duran, sözlerini "Bugün partimizin 44. kuruluş yıldönümünü idrak ediyoruz. Mutluyuz, umutluyuz, kıvançlıyız. Cenabı Allah yar ve yardımcımız olsun" diyerek tamamladı.
(BD-

08.02.2013 18:25:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT