1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. MHP’nin çağrısını açıkladı

MHP’nin çağrısını açıkladı

MHP’nin çağrısını açıkladı
A+A-

MHP'li Vural, "Başkanlık sistemi ve parlamenter sistem çekişmesi yerine, ülkemizde büyük tecrübe kazandığımız parlamenter sistemi güçlendiren, daha kaliteli bir sistem bütünlüğünü sağlayan bir Anayasa’da uzlaşalım" dedi.

MHP Grup Toplantısı’nda, geçtiğimiz günlerde anjiyo olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yerine kürsüye MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural çıktı.

1997’den bu yana genel başkanlık koltuğunda oturan Bahçeli’nin yerine ilk kez bir başka isim partililere hitap etti.

Konuşmasında, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini başkanlığındaki AB heyetinin Türkiye ziyaretine işaret eden Vural, "Bu çerçevede Suriye’de ve genelde meydana gelen göçmen krizinin oluşmasında bölgeye yapılan dış müdahalelerin de etkili olduğu, bu coğrafyada demokrasiye, hukuka ve insan haklarına dayalı yumuşak gücün önderliğine ihtiyaç olduğu, Türkiye’nin tarihi ve kültürel tecrübesiyle bu potansiyelini bu coğrafyada kullanamadığı ifade edilmiştir. Ayrıca AB’nin göçmen meselesine bir bütçe yaklaşımıyla değil insani ve güvenlik yaklaşımıyla ele alması gerektiği, Suriye’den gelen göçmenler için verilen 3 milyar Avro ile ülkemiz bir göçmen deposu olarak kullanılmasını mahzurları ifade edilmiştir" dedi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT