1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mhp'lilerden Şehitler İçin Dua Hükümete Tepki

Mhp'lilerden Şehitler İçin Dua Hükümete Tepki

Mhplilerden Şehitler İçin Dua Hükümete Tepki
A+A-

Nevşehir'de Şehitler Parkı'nda toplanan MHP'liler burada şehitler için dua ederken yaptıkları basın açıklamasında hükümete tepki gösterdi. MHP İl Başkanı Göksel Taşçı, Merkez İlçe Başkanı Burak Kal

Nevşehir'de Şehitler Parkı'nda toplanan MHP'liler burada şehitler için dua ederken yaptıkları basın açıklamasında hükümete tepki gösterdi.
MHP İl Başkanı Göksel Taşçı, Merkez İlçe Başkanı Burak Kalfaoğlu, parti yöneticileri ve bir grup partili Şehitler Parkı içerisindeki Çanakkale Şehitleri Anıtı önünde bir araya geldi. Partililer burada Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından hep birlikte şehitler için dua etti.
Daha sonra bir basın açıklaması yapan MHP İl Başkanı Göksel Taşçı, tarihin her döneminde canlarını göz kırpmadan bayrak ve Kur'an için feda eden aziz şehitleri anmak için toplandıklarını belirterek okunan Kur'an-ı Kerim'i öncelikle Peygamber Efendimizin ruhuna ve beraberinde Allah yolunda can veren şehitlere armağan ettiklerini söyledi. Taşçı: "Türk Milletinin varlığını borçlu olduğu şehitleri, minnet ve şükranla anarken, Fransa'da öldürülen 3 bölücü hainin ardından iktidar tarafından gösterilen özel ilgi şehitlerimizin kemiklerini sızlatmış ve geride bıraktıkları ailelerinin acılarına acılar katmıştır. İktidarın bölücülerle yaptığı flört akıllara zarar bir görünüme bürünmüş, milletimiz bu hazin tablo karşısında adeta felç olmuştur. Bölücü hainlere gösterilen ihtimam, sabır sınırlarını zorlamış, ecdadına ve şehidine sahip çıkanlar da "şehit kanı üzerinden siyaset yapmakla" itham edilmiştir. Bu gün, bu saatte Diyarbakır'da üç hainin cenaze törenine gösterilen ihtimamı Türk Milleti kara bir leke olarak tarihe kaydedecektir. Hükümetin, gözü yaşlı anaların, yetim çocukların, dul eşlerin hissiyatını hiçe sayarak müzakere ve taviz politikasından vazgeçmemesi açılım sürecinin akıbetini iyice karartmıştır. Türk Milletinden emanet aldıkları iktidar kuvveti Türk Milletinin aleyhinde kullanılmış bunun adına da utanmadan eşitlik ve demokrasi denilmiştir. Türk, kendi öz vatanında öksüz ve yetim bırakılmaya çalışılmıştır" dedi.
(MÖZ-AÖ-Y)

17.01.2013 14:05:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT