1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mhp'li Yılmaz'dan Denktaş'ın Ölüm Yıldönümü Mesajı

Mhp'li Yılmaz'dan Denktaş'ın Ölüm Yıldönümü Mesajı

Mhpli Yılmazdan Denktaşın Ölüm Yıldönümü Mesajı
A+A-

MHP İzmir İl Yönetim Kurulu üyesi Yaşar Yılmaz, "Büyük dava adamı" olarak nitelendirdiği KKTC'nin merhum Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı ölümünün birinci yılında, yaptığı basın açıklaması ile andı. Ya

MHP İzmir İl Yönetim Kurulu üyesi Yaşar Yılmaz, "Büyük dava adamı" olarak nitelendirdiği KKTC'nin merhum Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı ölümünün birinci yılında, yaptığı basın açıklaması ile andı.
Yaşar Yılmaz yaptığı açıklamada, şunları söyledi: "Kıbrıs davasının kahramanı, KKTC'nin kurucusu, Kıbrıs Türk halkının değerli devlet adamı, ulusal mücadele lideri Rauf Denktaş'ın ölümünün birinci senesinde rahmet minnet ve şükranla anıyoruz. Sadece Kıbrıs Türk halkının değil Türk Ulusu'nun yetiştirdiği en kıymetli önderlerden biri olduğu hiç tartışmasız milletimizce kabul edilmiştir. Rauf Denktaş'ın Türk Milleti için özelliklede Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için büyük zorluklara göğüs gererek fedakârca yaptığı mücadelesini ve hizmetlerini unutmak mümkün değildir. Rauf Denktaş kişiliği, cesareti ve üstün nitelikleriyle Türk ve Müslüman dünyasının unutulmaz liderleri arasında yer almaktadır. Onun hayatındaki en mutlu an sanırım yıllarca mücadelesini verdiği, KKTC devletini kurup, Kurucu Cumhurbaşkanı olarak görev yapmasıdır. Acılar ve mücadelelerle yoğrulmuş hayatı 13 Ocak 2012 tarihinde son bulurken gerinde Kıbrıs Türklüğüne ömür boyu sürecek bir mücadele azmi bırakmıştır. Türk Milleti seni hiç unutmayacak ve unutturmayacaktır. Rauf Denktaş'ı ölümünün birinci yılında saygı, rahmet minnet ve şükranla anıyoruz."
(NÖS)-

16.01.2013 15:44:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT