1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mhp'li İgm Üyelerinden Valinin Meclise Gönderdiği, 'eksiklikler Giderilsin' Önergesine Tepki Geldi

Mhp'li İgm Üyelerinden Valinin Meclise Gönderdiği, 'eksiklikler Giderilsin' Önergesine Tepki Geldi

Mhpli İgm Üyelerinden Valinin Meclise Gönderdiği, eksiklikler Giderilsin Önergesine Tepki Geldi
A+A-

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi (İGM) Aralık ayı çalışmaları bugün gerçekleştirilen 2. oturum ile devam etti. Toplantıda Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nun gerçekleştirdiği köy ziyaretlerind

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi (İGM) Aralık ayı çalışmaları bugün gerçekleştirilen 2. oturum ile devam etti. Toplantıda Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nun gerçekleştirdiği köy ziyaretlerinde tespit ettiği eksikliklerin giderilmesi için meclise gönderdiği önergeye ise MHP'li üyeler tepki gösterdi.

İGM Başkan Vekili Selçuk Çirkin'in başkanlık yaptığı ikinci oturumda bir çok gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Bazıları da incelenmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi. Toplantı'nın görüşülen ve oy çokluğuyla komisyona havale edilen 11. gündem maddesi olan "Vali İrfan Balkanlıoğlu'nun merkeze bağlı köylere gerçekleştirdiği ziyaret ve incelemelerde kendisine iletilen talepler konusunda ki komisyon raporlarının görüşülmesi" maddesi ise meclis üyeleri arasında fikir ayrılığına neden oldu. İGM toplantısı sonrasında konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen MHP'li İGM Çay üyesi ve MHP Grup Başkan Vekili İsa Çağ'a, MHP Dinar İGM Üyesi İbrahim Acar ile birlikte gündem maddesinin yersiz olduğunu savundular. Söz konusu maddeden Vali Balkanlıoğlu'nun tespitleri doğrultusunda merkeze bağlı köylerde İGM üyelerinin az çalıştığına dair bir izleme yaratıldığını savunan İsa Çağ'a "Önergede Valinin tespit ettiği yerlerde İGM üyesi arkadaşlar dolaşmıyorlar. Muhtarlar İGM üyeleri arkadaşlarla irtibat kurmuyorlar. Bütün muhtarlar valimize gitmişler bir bir dileklerini dile getirmişler. Bilgilendirmede edindiğimiz intibaha göre sanki İGM Afyon merkez köylere hiç hizmet etmemiş gibi kanalizasyondan tutun yollarına kadar sanki hiçbir hizmet yapılmamış. Burada şunu gördüm ben köyler ile İGM üyesi arkadaşlar arasında bir diyalog yetersizliği var. Vali beye gidiliyor bu konuda vali beyde bize bildiriyor. Ben bunu abesle karşıladım" diye konuştu.
"MUHTARLAR BİZİ GÖRMEDEN VALİ BEYE GİTMEZLER"
Önergeye bakıldığı zaman, muhtarlar ile İGM üyeleri arasında bir sürtüşme mi var? Sorusunun anlaşılabileceğini söyleyen Çağ, konuşmasını şöyle sürdürdü: "bütün muhtarlar geliyorlar, dileklerini bizlere dile getiriyorlar. Bizde bu dilekleri getiri meclise önerge olarak veririz. Olumlu veya olumsuz buradan kararlar çıkar. Yani muhtarlar bizi görmeden vali beye gitmezler. Bazen kaymakamlara bile söylemezler. Bizim ilişkilerimiz iyi olduğu için bize söylerler. Ama merkezdeki İGM üyesi arkadaşlara burada bence yapılan bir hakarettir." Toplantıda konuşan İbrahim Acar ise söz konusu önergeye merkeze bağlı köylerin sadece sorunlarının varmış gibi bir sonucun açığa çıktığını kaydederek, "Sayın Valimizin ben Dinar'a bağlı köylere gelip incelemeler yapmasını temenni ediyorum."
(GC-İA-İA-Y)

07.12.2012 18:36:04 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT