1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Mhp'li Belediye Başkanı Partisinden İhraç Edildi

Mhp'li Belediye Başkanı Partisinden İhraç Edildi

Mhpli Belediye Başkanı Partisinden İhraç Edildi
A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hisarcık İlçe Başkanı Ahmet Bülbül, MHP'li Dereköy Belediye Başkanı İsmail Akbulut'un, beldesinin kapanacağı kaygısıyla ilçe sınırlarını değiştirecek gayretler içine g

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hisarcık İlçe Başkanı Ahmet Bülbül, MHP'li Dereköy Belediye Başkanı İsmail Akbulut'un, beldesinin kapanacağı kaygısıyla ilçe sınırlarını değiştirecek gayretler içine girdiğini, bu yüzden partiden ihraç edildiğini açıkladı.
İlçe Başkanı Ahmet Bülbül, yaptığı açıklamada,"Dereköy Belediye Başkanımız İsmail Akbulut, belde belediyesinin kapanacağı kaygısıyla ilçe sınırlarımızı değiştirecek gayretlerin içine girmiştir. Partimiz tarafından defalarca uyarmamıza rağmen halen tek başına ve partimizden ayrı olarak çalışmaya devam etmektedir. Bu çalışmalarıyla Dereköy beldemizde, Örenköy köyümüzde ve Hisarcık ilçemizde ayrılık ve huzursuzluk çıkmasına sebep olmaktadır. Bu tür davranışlar ilçemize ve partimize zarar vermektedir. Biz parti olarak önce memleketim, sonra partim düsturuyla hareket etmekteyiz. Parti olarak ilçemizin bölünmesine ve insanlarımızın aralarına nifak sokulmasına göz yummamız ve buna rıza göstermemiz mümkün değildir. Bizim milliyetçilik anlayışımız önce Hisarcık milliyetçiliğinden başlamaktadır. İlçemizi bölme gayretinde olanlara karşı diğer parti teşkilatlarının da aynı hassasiyeti göstereceğine olan inancımız tamdır. Biz ilçemizin belde ve köyleriyle bir bütün olduğunu düşünerek ilçe sınırlarınızın bir santim dahi oynatılmasına tahammülümüz yoktur. Bunun için de var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi Hisarcık teşkilatı olarak bu düşüncelerimize aykırı hareket ettiğine inandığımız Dereköy Belediye Başkanı İsmail Akbulut'un partimizden ihraç edilmesine karar verdik. Yönetim kurulu olarak oy birliği ile almış olduğumuz bu kararı ihraç talebiyle il disiplin kurulumuza bildirdik" diye konuştu.
(MU-EFE-MŞ)

05.12.2012 13:28:28 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT