1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mhp'li Alim Işık:

Mhp'li Alim Işık:

Mhpli Alim Işık:
A+A-

MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarının yaşadıkları sorunların araştırılarak alınacak önlemlerin belirlenmesini istedi. Işık, üniversite mezunu gençler

MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarının yaşadıkları sorunların araştırılarak alınacak önlemlerin belirlenmesini istedi.
Işık, üniversite mezunu gençlerde yaşanan işsizlik oranının AK Parti hükümetleri döneminde giderek arttığı bir dönemde, mezun sayıları yaklaşık 350 bin dolayında olan İİBF mezunlarının içinde bulunduğu sorunların giderek çoğaldığını belirterek, "Geçen yıl şubat ayında, tam bir yıl önce, hemen hemen her Meclis grubunu ve ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanını da ziyaret eden İİBF mezunları adına bir grup gencimiz, bu sorunlarını bizzat gruplara ve Bakana da aktardılar.
Bakanın KPSS puanlarına göre eleman alımında İİBF mezunlarının müracaat edebileceği kadro sayılarının en az 2 katına yani en az 15 bine çıkartılması yönündeki taleplerine, konuyu inceleteceğini ve aksaklık varsa mutlaka çözüleceğini belirtmesine rağmen, aradan geçen bir yıl içerisinde maalesef, diğerlerinde olduğu gibi, bu konuda da verdiği sözlerin gereği yerine getirilmemiştir" dedi.
Işık, Devlet Personel Başkanlığı verilerine göre, sağlık hizmetlerinde yüzde 76'lar, eğitim öğretim hizmetlerinde yüzde 92'ler dolayında olan alan doluluk oranlarının, İİBF mezunlarının atandığı kamu kurumlarında genel idari hizmetler sınıfında yüzde 60'lar düzeyinde kalmasının mağduriyeti özetleyen önemli bir gösterge olduğunu ifade etti.
Işık, özellikle konunun çözümü konusunda yüce Meclisin bir araştırma komisyonu kurarak, alınması gereken önlemlerin belirlenmesi ve gençlerimizin istihdam alanlarının artırılmasına yönelik tedbirlerin alınması konusunda böyle bir önergenin yerinde olduğunu dile getirdi.
(EFE)

07.02.2013 12:38:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT