1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Mhp'den Karabağ İçin İmza Kampanyası

Mhp'den Karabağ İçin İmza Kampanyası

Mhpden Karabağ İçin İmza Kampanyası
A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yalova İl Teşkilatı, Dağlık Karabağ'ın işgalini protesto etmek ve hükümetin bu meselede adım atmasını sağlamak için bir imza kampanyası başlattı. Toplanan imzaların Bi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yalova İl Teşkilatı, Dağlık Karabağ'ın işgalini protesto etmek ve hükümetin bu meselede adım atmasını sağlamak için bir imza kampanyası başlattı. Toplanan imzaların Birleşmiş Milletlere ve Beyaz Saray'a gönderileceği belirtildi.
MHP Yalova İl Başkanlığı, Dağlık Karabağ için imza kampanyası başlattı. İlk imzayı ise İl Başkanı Hasan Topçular attı. Topçular, "Öz Türk yurdu olan ve Azerbaycan'ın yüzde 20'sini içine alan Dağlık Karabağ 21 yılı geçkin süredir işgal altında. Medeni dünya ülkeleri ise bu işgale sessiz kalmaktadır. Ne BM'den ne AB'den ne de Müslüman ülkelerden çıt çıkmıyor. AGİK ise meseleyi çözmekten çok uzak. Araplar, Farslar ve diğer Müslüman ülkeler neden susuyor? Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Filistin için gösterdiği tutumu Dağlık Karabağ meselesi için neden ortaya koymuyor? Bu zulme sessiz ve tepkisiz kalmamak adına MHP Yalova Teşkilatı olarak bu kampanyayı başlattık. Maksadımız Yalova'dan Karabağ Türklerine bir ses vermektir. Bizler Azerbaycan Türkleri ile aynı canın, aynı kanın ve aynı ruhun nefesleriyiz. Onların acısı, bizim acımızdır. Burada toplanan imzalar BM ve Beyaz Saray'a gönderilecek" ifadelerini kullandı.
(SÇ-MŞ-Y)

05.02.2013 12:46:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT