1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mhp'den İmralı Görüşmelerine Tepki

Mhp'den İmralı Görüşmelerine Tepki

Mhpden İmralı Görüşmelerine Tepki
A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi Denizli İl Başkanı Mehmet Fevzi Yeniçeri, İmralı görüşmelerine tepki gösterdi. MHP Denizli İl Başkanı Mehmet Fevzi Yeniçeri, terör örgütü elebaşı ile görüşülmesine tepki

Milliyetçi Hareket Partisi Denizli İl Başkanı Mehmet Fevzi Yeniçeri, İmralı görüşmelerine tepki gösterdi.
MHP Denizli İl Başkanı Mehmet Fevzi Yeniçeri, terör örgütü elebaşı ile görüşülmesine tepki gösterdi. MHP olarak bu görüşmeleri tasvip etmediklerini belirten Yeniçeri, "Terörle mücadeleden vazgeçip müzakereye oturanlar bunu masumlaştırıp Türk Milletine sunmaya çalışmaktadır" dedi. İmralı ile ilgili görüşmeye CHP'nin de destek verdiğini hatırlatan Yeniçeri, "Ana muhalefet partisi de kredi verdiğini söylemektedir. Yani CHP de terörist başı ile görüşülmesini, müzakere edilmesini sakıncalı bulmamaktadır. Onlar da destek vermektedir" diye konuştu.
MHP olarak kesinlikle bu oyunun bir parçası olmayacaklarını kaydeden Yeniçeri sözlerini şöyle tamamladı:
"Türk kavramının engellenmesine yönelik girişimler için idari adımlar ve İmralı canisinin hapishane koşullarının iyileştirilmesi bu ilk aşamada gündeme gelecektir. Orta vadeli ikinci aşamada, kanun değişikliği gerektiren konularda düzenlemeler yapılacak. Üçüncü ve son aşamada ise anayasa değişikliklerinin gündeme taşınacağı ve eğer mümkün olursa üniter yapısının bozularak bölünmesi temin edilmiş olacaktır.Milliyetçi Hareket Partisi bu hassasiyetle hareket edecek, bu şuurla siyasetini şekillendirecek, var gücüyle Türkiye'ye ve Türk milletine sahip çıkacaktır."
(EV-SK-Y)

08.01.2013 13:14:53 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT