1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mhp Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen'den Mevlit Kandili Kutlama Mesajı

Mhp Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen'den Mevlit Kandili Kutlama Mesajı

Mhp Tekirdağ Milletvekili Bülent Belenden Mevlit Kandili Kutlama Mesajı
A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen Mevlit Kandili nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Milletvekili Belen yayınladığı mesajda; "Tüm İnsanlığa Rahmet olarak gönderile

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen Mevlit Kandili nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.
Milletvekili Belen yayınladığı mesajda; "Tüm İnsanlığa Rahmet olarak gönderilen, O'na duyulan derin sevginin gönüllere ve toplumsal bilince aktarılması için, her yıl Hz. Muhammed'in dünyaya gelişini İslam âlemi Mevlit Kandili olarak kutlamaktadır. Kandiller, öze dönüşün, insanın kendisini bulmasının ve bilmesinin imkânlarını sunan kutlu zaman dilimleridir. İslam âleminin Hazreti Peygamberin bütün hayatı ile somutlaştırdığı mesajları çok iyi kavraması; İslam coğrafyasının küresel sorun alanları ve Müslüman toplumlarının dünyanın sorunu olmaktan çıkarak, yeniden dünyanın en saygın, mamur, medeniyeti yükselten merkezleri ve toplumları haline gelmesi elzemdir" dedi.
Belen ayrıca mesajında: "Yüce Allah'tan şu an sıcak çatışmaların, kardeş kavgalarının ve büyük acıların yaşandığı başta Suriye, Irak, Afganistan ve Filistin olmak üzere İslam ülkelerine yeniden huzuru, barışı, kardeşliği egemen kılmasını niyaz ediyorum. Bütün insanlığın kurtuluşunun müjdecisi olan sevgili peygamberimizi bir kez daha anlama ve anma vesilesi olarak büyük bir önem ve anlam taşıyan mübarek kandil dolayısıyla, bütün Tekirdağlı hemşerilerimi ve İslam alemini kutlarken; Yüce Allah'tan, ülkemiz, İslam alemi ve insanlık için mutlu, huzurlu, hoşgörü ve barışın hakim olduğu günler nasip etmesini diliyorum" ibarelerine yer verdi.
(SŞ)

23.01.2013 19:26:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT