1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. MHP GRUP TOPLANTISI

MHP GRUP TOPLANTISI

MHP GRUP TOPLANTISI
A+A-

MHP Lideri Devlet Bahçeli, hükümetin, HSYK’nın yapısını değiştirmek ve resmen Adalet Bakanlığı’na bağlı bir genel müdürlük haline getirmek için geceyi gündüze kattığını söyledi.


TBMM’de partisinin grup toplantısında konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, iktidarın rüşvet ve yolsuzluk iddialarını örtbas etmek için 12 Eylül Referandumundaki tutum ve beyanlarından tamamen saptığını belirtti. AK Parti’nin anayasal kurum olan HSYK’yı siyasi gayelerle yürütmenin emrine almak için düğmeye basmasını millet iradesini tanımayan otoriter mizacın bir sonucu olduğunu ifade eden Bahçeli, “Başbakan Erdoğan, HSYK’nın Adli Kolluk Yönetmeliği’nin korsan değişikliğine gösterdiği direnç ve tepki nedeniyle hedef haline gelmiştir. 12 Eylül öncesinde ne demişse şimdi çiğnemiştir. Referandum sürecindeki tüm sözleri yalan çıkmıştır. Başbakan Erdoğan, 12 Eylül Referandumunda ‘evet’ diyen herkesi kandırmış, yüzüstü bırakmıştır” diye konuştu.

“12 Eylül Referandumunu fırsat bilerek baraj altı kalacağımızı söyleyen şeytan sütüyle beslenmiş müfteriler şimdi ne yapacaklar?” diye soran Devlet Bahçeli, söylediklerinin aradan geçen 3.5 sene sonra ortaya çıktığını ifade etti. Bahçeli, “HSYK özelinde geçmişte yanlış yaptığını kabullenmekte, ‘bir hatadır oldu’ demeye getirmektedir. Başbakan 3.5 yıl yıl sonra rüzgarlı gibi, fırıldak gibi, çarkıfelek gibi dönüşünün bedelini nasıl ödeyecektir?” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün HSYK ile ilgili muhalefet liderleri ile görüşmesini olumlu bir adım olarak niteleyen Bahçeli, “Özellikle bu temasların sonuç vermesini TBMM’de uzlaşma ve sağduyunun hakim olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT